Як виростити хороший урожай перцю. Як виростити гарні перець.

Перець - воістину чудо-овоч. За кількістю вітаміну С не має собі рівних. У ньому багато каротину, нікотинової та фолієвої кислоти. І не дивно, що такий цінний овоч хочеться виростити на своїй ділянці. А отримати хороший урожай перцю під силу будь-кому. Але при цьому необхідно приділяти достатню увагу рослинам.
Інструкція
1
Оскільки перець довго визріває, то і вирощувати його необхідно розсадним способом. Висів насіння на розсаду потрібно починати вже в лютому. Рослина вирощують в ящиках переважно на тому боці кімнати, де багато сонця.
2
Для висіву необхідно підготувати поживну суміш із садового перегною з додаванням піску і деревної золи. Цю суміш залийте водою і ретельно пропарьте на вогні. Насіння сіють в гарячу, в 40-45 градусів, поживний грунт. Насіння кладуть у борозенки на глибину 1,5 см. Відстань між ними повинна становити 2 см.
3
Під час росту сіянців необхідно обмежити полив до одного разу. Рясний полив на цьому етапі зазвичай стає причиною захворювання рослини чорною ніжкою. Температура води повинна становити 25-28 градусів. Бажано застосовувати відстояну воду.
4
Як тільки у сіянців з'являться два листочки, а це займе приблизно 30-35 днів, можна почати їх пікірувати. За кілька годин перед пікіровкою полийте сіянці, так як при сухості грунт буде обсипатися з корінців. Пересаджувати рослини можна в горщики або пластмасові стаканчики розміром 10х10 см.
5
Під час росту сіянців необхідно обмежити полив до одного разу. Рясний полив на цьому етапі зазвичай стає причиною захворювання рослини чорною ніжкою. Температура води для поливу повинна складати 25-28 градусів. Бажано застосовувати відстояну воду.
6
Протягом тижня після посадки акуратно рихлите грунт - це поліпшить доступ повітря до кореневої системи. Можна лише провести підгодівлю спеціальним препаратом для росту.
7
До періоду цвітіння перець досить поливати раз на тиждень. Але при жаркій погоді можна збільшити кількість поливів. Пам'ятайте, що рослини ні в якому разі не можна поливати холодною водою, інакше вони перестануть рости і плодоносити.
8
Зрідка рихлите грунт. Всього за літо необхідно провести 3-4 розпушування з підгортанням.
9
Важливо також підгодовувати рослину різними добривами. Під час цвітіння можна використовувати гнойову рідину в розрахунку 1:10 чи сечовину. Наступну підгодівлю необхідно провести в період плодоношення. Використовуйте пташиний послід або розчин нітрофоски.
10
Для того, щоб кущі перцю не надто розросталися, потрібно видаляти верхні квітки і пасинки. Крім того, коли ствол перцю досягне приблизно 25 см у висоту, видаліть верхівку стебла. Ця процедура дозволить добре розвинутися боковим паросткам.
Батьківщиною чорного перцю є Індія. Але сьогодні перець поширений і по всьому світу. Щоб на вашому столі завжди була присутня ця спеція, а страви виходили ароматними, ви можете самі її виростити.
Вам знадобиться
  • - насіння перцю (підійде перець горошком, куплений в продуктовому магазині)
  • - горщик для посадки
  • - грунт
  • - добриво
  • - вода
Інструкція
1
Відберіть необхідні для посіву горошини, можна не тільки за величиною. Для цього досить помістити насіння в підсолену воду, горошини, які спливуть, використовуйте для посіву. Замочіть великі горошини чорного перцю в воді. Залиште в теплому місці для проростання.
2
Пророщених насіння пересадите в горщик (глибина - не менше одного сантиметра). Для посадки краще використовувати грунт, змішаний в рівних частках з дернової землі, піску, перегною. Висаджуючи насіння, слід дотримуватися температурного режиму повітря +25 - + 30 ° C. Надалі необхідно дотримуватися цих температур.
3
При правильній посадці насіння перше листя з'являться протягом одного місяця, а з появою друге листя рослина необхідно удобрювати. Рекомендується використовувати розчинений у воді пташиний послід в співвідношенні 1:10, який слід настояти протягом двох діб. Добриво грунту додасть в розсаду поживних речовин, отже, перець буде краще рости.
4
Пересадите рослина в горщик більшого розміру, коли воно підросте, так як для перцю характерні великі кореневі системи. Міняйте грунт рослини не рідше одного разу на два роки. При належному догляді довжина рослини може сягнути двох і більше метрів.
5
Збирайте перший урожай через шість - восьми місяців з моменту першого цвітіння. Перець повинен бути зеленого кольору. Його слід відварити і висушити на сонці, поки не стане чорним.
Зверніть увагу
Тільки чорний перець горошком підходить для вирощування. Зелений, червоний, білий для цієї мети не придатні. В разі надмірної вологості листя перцю набувають жовтий колір, а при нестачі вологи - коричневий колір. Надлишок світла призведе до засихання рослини. Різке похолодання і зміна температури до десяти градусів приведе до загибелі рослини. Допускається поява на звороті листків перцю ікринок білого кольору, які згодом стануть чорними.
Корисна порада
Горщик з перцем необхідно розташовувати в світлому місці, але не допускати прямого попадання сонця. Листя чорного перцю слід збризкувати водою (влітку - два рази на день, взимку - рідше). Краща пора року для підживлення перцю мінеральними добривами - літо і весна. Для поливу найкраще підходить вода кімнатної температури.