Як визначити метал.

Проблема визначення далеко не дозвільна. Навряд чи буде приємно, якщо в ювелірному магазині замість дорогої золотий штучки вам захочуть підсунути відверту підробку. А хіба не представляє інтересу, з якого металу зроблена вийшла з ладу автомобільна деталь або знайдений предмет старовини?
Інструкція
1
Ось, наприклад, як визначається наявність міді в сплаві. Нанесіть на очищену поверхню металу краплю розчину (1: 1) азотної кислоти. В результаті реакції почне виділятися газ. Через кілька секунд промокніть крапельку фільтрувальної папером, після чого потримайте її над колбою, де знаходиться концентрований розчин аміаку. Мідь прореагує, пофарбувавши пляма в темно-блакитний колір.
2
А от як відрізнити бронзу від латуні. Шматочок металевої стружки або тирса помістіть в мензурку з 10 мл розчину (1: 1) азотної кислоти і накрийте її склом. Трохи почекайте, щоб метал повністю розчинився, і потім нагрівайте отриману рідину майже до кипіння протягом 10-12 хвилин. Про бронзі нагадає білий осад, а мензурка з латунню залишиться прозорою.
3
Нікель ви можете визначити майже таким же способом, як і мідь. Краплю розчину азотної кислоти (1: 1) нанесіть на поверхню металу і почекайте 10-15 секунд. Промокніть краплю фільтрувальної папером і потім потримайте її над парами концентрованого аміаку. На утворилося темно-блакитне пляма капніть 1% розчином діметілгліоксіна на спирту.
4
Нікель «просигналізує» вам характерним червоним кольором. Свинець можна визначити за допомогою кристаликів хромової кислоти і нанесеною на нього крапельки охолодженої оцтової кислоти і через хвилину - краплі води. Якщо ви побачите жовтий осад, знайте, що це хромат свинцю.
5
Щоб не сплутати золото, наприклад, з латунню, нанесіть на поверхню розчин азотної кислоти (1: 1). Якщо ніякої реакції не послідувало, вважайте, що вам пощастило - в сплаві вміст золота перевищує 25%.
6
Визначити наявність заліза також нескладно. Візьміть шматочок металу і нагрійте його в соляній кислоті. При позитивному результаті вміст колби повинно забарвитися в жовтий колір. Якщо ж ви не в ладах з хімією, візьміть звичайний магніт. Знайте, що всі залізовмісні сплави притягуються до нього.