Як налаштувати супутникову антену на супутник.

Головне достоїнство супутникового телебачення - його вартість і можливість транслювання телевізійних каналів в будь-якому місці планети, де є покриття відповідного супутника. Крім того, безліч каналів безкоштовні, а цифрове якість картинки відповідає DVD. Крім цього, супутникова система, тарілка + комп'ютер з DVB-картою дають можливість приймати пакети супутникового інтернету там, де немає можливості прокласти кабельні лінії.
Вам знадобиться
  • - DVB-карта (SkyStar 2);
  • - програма Fastsatfinder 1.6;
  • - програма Satellite Antenna Alignment;
  • - коаксильной кабель з F- коннекторами
Інструкція
1
Встановіть антену на стіну, дах або просто у дворі на спеціальний стовп. При цьому дотримуйте принцип: в напрямку на супутник не повинно бути перешкод, наприклад, високих дерев або висотних будинків. Можете використовувати як прямофокусную антену, так і офсетну. Остання використовується частіше в західній частині країни. Закріпіть антену надійно, щоб порив вітру не зміг її зірвати.
2
Поставте на штангу офсетного антени конвертор. Приєднайте до нього коаксильной кабель з F-коннектором. Надалі настройку антени на супутник можете зробити як за допомогою комп'ютера з встановленою DVB-картою відповідним програмним забезпеченням, так і за допомогою будь-якого супутникового ресивера.
3
Вставте DVB-карту у відповідний слот комп'ютера (SkyStar 2) або підключіть через порт USB (SkyStar 3). Встановіть програмне забезпечення. Встановіть програму ProgDVB, вона дасть можливість не тільки переглядати телевізійні канали, а й записувати. Крім того, при використанні відповідних плагінів, наприклад, Vplug, S2emu, Yankse, реально можна переглядати і кодовані канали, в основному в BISS кодуванні.
4
Найбільш прийнятно робити настроювання антени по сонцю. Для цього скористайтеся програму Satellite Antenna Alignment. Введіть в неї координати свого міста (скористайтеся http://www.maps.google.com/), на вкладці «азимут на сонці» виберіть супутник в випадаючому меню, наприклад, Sirius 5E (E - означає східна довгота, W - західна) . Буде показаний азимут і кут місця, тобто нахил антени. Зліва буде таблиця, яка точно вказує час, коли саме сонце буде на потрібному градусі. Направте антену в цьому напрямку.
5
Встановіть програму Fastsatfinder 1.6 або вище, вона дасть можливість точно налаштувати антену на супутник. Виберіть супутник (Sirius 5E). Введіть значення відповідного транспондера на ньому. Найпотужнішим є 11766 Н 27500, де вказана частота, поляризація (H - горизонтальна, V - вертикальна) і символьна швидкість відповідно. Список транспондерів на будь супутник дізнайтеся на сайті http://www.lyngsat.com/.
6
Відпустіть трохи кріплення супутникової антени, щоб можна було її переміщати вгору-вниз і вправо-вліво. Міркуючи логічно, 5Е - приблизно в 5 градусах від поверхні землі (насправді 26, тобто все одно досить низько). Тому встановіть тарілку майже вертикально. Поверніть її вправо до упору.
7
Натисніть в програмі Fastsatfinder червону кнопку. Почніть переміщати її повільно вліво. При визначенні сигналу програма видасть звук, і з'являться відсотки його сили. Доможіться максимального значення.
8
Якщо сигнал не з'явилося, підніміть дзеркало антени (змініть кут) і повторіть процедуру. Піймавши максимальне значення сигналу, закріпіть тарілку. Потім, повертаючи конвертер, знову доможіться максимального сигналу і закріпіть конвертер. Хороший сигнал - від 70%, якщо менше - є ймовірність «розсипання» сигналу в дощ, сніг або щільний туман.
9
Запустіть програму ProgDVB, виберіть супутник і проскануйте його. В меню каналів виберіть необхідний і клацніть по ньому мишкою. В основному вікні з'явиться зображення. Внизу віконця програми буде видно якість і сила сигналу.