Як підключити бензогенератор до мережі. схема перемикання на генератор.

Якщо ви не хочете, щоб ваш будинок постраждав від відключень електроенергії, ви можете підключити до мережі вдома власний резервний бензогенератор. Як зробити це максимально ефективно і безпечно?
Вам знадобиться
  • - АВР або рубильник.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся встановлювати бензиновий або дизельний генератор в будинку або в будь-якому житловому приміщенні, подбайте про достатню вентиляції. Найкраще встановити професійну витяжну установку.
2
Якщо ви хочете використовувати генератор саме як джерело резервного живлення, вам потрібно буде придбати в магазині електротоварів АВР - пристрій для автоматичного включення резерву. Воно призначається для автоматичного перемикання напруги з головного живильного вводу на запасний, в разі зникнення живлення на першому введенні. В схемі після лічильника енергії встановіть апарат захисту, потім блок автоматичного управління, а потім сам генератор. Автоматичний пристрій можна замінити звичайним рубильником, він коштує дешевше, але тоді доведеться перемикати джерела живлення вручну. Схема підключення АВР при рівноправних споживачах: http://www.all-generator.ru/text/montage-elemental-sheme-avr.shtml.
3
Якщо потужності бензогенератор а недостатньо для забезпечення енергією всіх споживачів, їх потрібно буде розділити на дві групи: споживачами першої категорії повинні стати необхідні прилади, такі як холодильник, освітлювальна система. Вона підключаються до мережі гарантованого харчування, яка працюватиме і у випадку зникнення енергії в центральній мережі . Друга категорія споживачів підключається безпосередньо до мережі і в разі поломки залишиться без харчування. Схема перемикання навантаження: http://www.all-generator.ru/text/montage-on-generator.shtml.
4
Використання перекидного рубильника може бути досить небезпечним, оскільки залишає відкритими струмопровідні частини. Якщо ви не впевнені в надійності розриву при перемиканні, краще встановити для рубильника наступну схему: перемикач має три положення, а саме: ліве - підключення до мережі , середнє - напруга відключено, праве - генератор. Така система виключить можливість випадкового короткочасного включення генератора одночасно з мережевим напругою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CiJQyY5j0cg
Зверніть увагу
Роботи з високою напругою потрібно проводити, суворо дотримуючись техніки безпеки. Від цього може залежати не тільки ваше майно, а й ваше життя. Краще, якщо всі подібні роботи буде проводити фахівець-електромонтажник.
Якщо у великих містах перебої з електрикою - досить рідкісне явище, то для заміських будинків це - ціла проблема. Наприклад, на лінії при сильному вітрі часто трапляються обриви, в результаті чого будинок може надовго залишитися без електрики. А це значить, що припинять роботу системи водопостачання та каналізації, зникне освітлення і відключаться всі електроприлади. Ось в таких випадках вам потрібно підключити генератор, який буде автономно підтримувати електропостачання на час усунення аварії.

Але не варто забувати, що електрогенератор є двигуном внутрішнього згоряння, якому для безпечної роботи необхідно виконання декількох умов: достатній приплив свіжого повітря, можливість вільного виведення вихлопних газів і провітрювання. Крім того, генератор повинен бути завжди в робочому стані і з запасом палива на випадок аварійної сітуаціі.Существует два способи підключення електрогенератора до будинку:

  1. Ручний;
  2. Стаціонарний.

Ручний спосіб, як найбільш простий, використовують, коли необхідність в генераторі виникає рідко. Просто потрібно взяти і підключити генератор до електроустановки за допомогою подовжувача, недалеко від будинку. При цьому в електроустановці має бути передбачена можливість перемикання з зовнішньої подачі електрики на розетку, в яку буде підключений подовжувач від генератора. При стаціонарному способі підключення генератор може бути встановлений як в всередині будинку, так і поруч з будинком. Якщо ви вирішили встановлювати генератор всередині будинку, то слід врахувати те, що він сильно шумить і що в приміщенні повинні бути дотримані всі правила пожежної безпеки. Поруч з будинком генератор необхідно встановлювати в спеціальному контейнері на невеликому фундаменті. Генератор можна в разі аварії підключати вручну, а можна встановити автоматичний перемикач, який самостійно включить генератор, якщо зникне основне електрику, і вимкне при появі струму в мережі. І наостанок: для підключення генератора до мережі необхідно використовувати мідний кабель з перерізом, який відповідає потужності генератора. Інакше кабель буде нагріватися, що може привести до його загоряння. Також не забудьте заземлити корпус генератора разом з підключенням до розподільній коробці.