Як малювати простим олівцем.

Це інструмент, який завжди під рукою. Будь-яка людина може спробувати стати художником, адже всі кошти для цього є в кожному будинку: папір, ластик і простий олівець. Докладаємо до цього немудрому набору рекомендації з використання.
Вам знадобиться
  • Прості олівці, папір, ластик
Інструкція
1
Зрозуміло, що коли натхнення наздогнало, пальці просяться «до пера, перо до паперу». Але не поспішайте. Навчіться правильно тримати олівець. Не беріть його так само, як ручку для письма. При такому захопленні рука занадто напружена, пальці майже не рухаються. Візьміть олівець в трьох сантиметрах від основи, розслабте кисть і пальці.
2
Розташуйте аркуш паперу не вертикально, а горизонтально перед собою (на планшеті, мольберті або етюднику), на рівні очей. Ваша рука, що стосується листа, повинна бути лише трохи зігнута в лікті.
3
Зробіть декілька вправ, щоб «відчути» матеріал, пристосуватися до нього. Розділіть лист на кілька квадратів і кожен з них спробуйте заштрихувати. Один - горизонтально, другий - вертикально, третій - напівкруглим штрихом і т.д. Зробіть штрихування, поступово підсилюючи натиск на олівець, і простежте за градацією тону.
4
Приступаючи до малюнка, зробіть начерк (визначте розташування об'єкта на аркуші) олівцем м'якістю 2Т або ТМ. Після цього побудуйте об'єкти. Кожен предмет складається з простих геометричних фігур - куба, піраміди, конуса, циліндра і т.д. Розбийте свій предмет подумки на подібні частини, знайдіть центральну вісь кожній і простежте за симметричностью сторін.
5
Щоб прибрати зайві лінії, використовуйте ластик і Клячко. Перший вибирайте білого кольору, тоді він не залишить на папері кольорові сліди. На відміну від ластику, який знімає верхній шар паперу, Клячко видаляє тільки частинки графіту. Нею можна освітлювати малюнок або робити тонкі відблиски, загостривши її кінчик.
6
Після побудови допоміжні лінії можна стерти, залишивши тільки контури. Чи не обводьте їх темною чіткою лінією, контур об'єкта не повинен виділятися і нагадувати рамку.
7
Починайте працювати над передачею обсягу об'єкта. Визначте, де на предметі знаходиться тінь, півтінь, світло, відблиск, рефлекси. Штрихуванням м'яким олівцем з більшим натиском позначте власні тіні предмета і його падаючу тінь. У міру наближення до предмета падаюча тінь стає темніше. Найсвітліші частини можете злегка заштрихувати твердим олівцем, без штрихування залишається, як правило, тільки відблиск. Напрямок штрихів повинно повторювати обриси, форму предмета, а поверх основної штрихування можна покласти кілька додаткових ліній в протилежному напрямку або під кутом 45 градусів, це допоможе формі «не розсипатися».
8
Готовий малюнок закріпіть спеціальним фіксатівом або звичайним лаком для волосся. Він вбереже ваше твір від пошкоджень.