Як розмножити тую.

У Росії найбільш поширена туя західна (Thuja occidentalis) - це вічнозелене дерево має більше 120 культиварів або, інакше, садових форм і дуже популярно в озелененні. Якщо ви захотіли розмножити тую самостійно, то можете піти двома шляхами: виростити дерево з насінини або розмножити вегетативно. Розглянемо обидва варіанти.
Інструкція
1
Більш складний, але цікавий шлях - вирощування туї з насіння. Правда, на жаль, саджанці, вирощені з насіння сортового рослини, не обов'язково успадковують його декоративні та інші особливості. З іншого боку, ви можете отримати і нову цікаву садову форму.Ітак, легше виростити тую з насіння, посадивши їх в землю восени. Глибина посадки повинна бути 1,5-2 см. Врахуйте, що насіння повинні бути свіжозібраними. Стратифікація, тобто період перебування насіння в холоді, пройде природно, і навесні насіння проросте. Якщо ви хочете проростити насіння в плошці підготуйте для неї суміш з садової землі навпіл з піском. Накрийте посадки склом, але щодня провітрюйте. Після всхода розсадите сіянці. Пізніше пересадите підросли рослини в горщики. На дно покладіть дренаж, як субстрат використовуйте суміш дернової, хвойної, листової землі, перегною і піску в пропорції 1: 1: 2: 1: 1.Ухажівайте за сіянцями притіняючи їх від прямого сонця, не допускаючи пересихання ґрунту. Привчайте сіянці, пророщені в плошці або ящику до сонця і свіжого повітря не поспішаючи, потім пересадите їх на грядку. Пересадку туї переносять легко і через 3-4 роки ви отримаєте саджанець, яке можна висадити на постійне місце.
2
При вегетативному розмноженні туї живці беруть з верхньої частини крони досить молодого рослини, що володіє бажаними ознаками. Живцювання проводять або навесні, до набрякання бруньок, або з середини червня до середини липня, коли активне зростання прекратілся.Черенок, щоб він з більшою ймовірністю прижився, треба брати з «п'ятою», тобто невеликим шматочком деревини материнського дерева. Отримавши держак, обробіть його 0,01-0,02% розчином гетероауксину, витримавши держак в розчині до трьох годин і висадіть в парник строго вертикально, щільно обжавши землю навколо заглибленої частини. Суміш для живцювання повинна бути пухкої, цього можна добитися додаванням крупного піску, торфу, перліту. Не допускайте перезволоження, обприскування висаджених живців, переважніше поливу. Вкорінені живці Загартовуйте провітрюючи парник, але залиште їх у перший рік зимувати в парнику. Після їх можна пересадити на грядки.
3
Менш поширені способи вегетативного розмноження туй, горизонтальні відводки, коли гілка материнської рослини пригинається до землі і присипати землею, на вегетативний період і розподіл багатостовбурних культиваров.