Як отримати сульфат магнію.

Сульфат магнію є середню сіль, що складається з іонів металу - магнію і кислотного залишку - сульфат-іона. Знання способів отримання сульфату магнію можуть знадобитися при вирішенні контрольних і самостійних робіт або при відповідях на запитання з контрольно-вимірювальних матеріалів (під час здачі ЄДІ з хімії). Також завдання такого роду може стати в нагоді при виконанні як лабораторних дослідів, так і практичних робіт. Сульфат магнію - це розчинна сіль, яку можна отримати різними способами.
Вам знадобиться
  • Штатив, пробірки, речовини: сірчана кислота, магній в гранулах, оксид магнію, гідроксид магнію, карбонат магнію.
Інструкція
1
Метал + кислота = сіль + газ. Виходячи із загальної схеми, для отримання шуканого речовини, візьміть гранулу металу магнію і опустіть в пробірку з сірчаною кислотою. В результаті буде спостерігатися поява пухирців, які свідчать про виділення газоподібного речовини - водню. Ще одним продуктом хімічної взаємодії буде сульфат магнію. Реакцію можна описати більш конкретною схемою: Магній + сірчана кислота = сульфат магнію + водень.
2
Оксид металу + кислота = сіль + вода. Візьміть оксид магнію, що представляє собою порошкоподібну речовину білого кольору (для досвіду достатньо кількість - на кінчику чайної ложки), опустіть в пробірку з сірчаною кислотою (2 мл). Порошок розчиниться, в результаті утворюється потрібну речовину. Схема отримання: Оксид магнію + сірчана кислота = сульфат магнію + вода.
3
Гідроксид металу + кислота = сіль + вода. Кристалічний гідроксид магнію (на кінчику ложечки) помістіть в пробірку з сірчаною кислотою (2 мл), підстава розчиниться і в результаті вийде потрібна сіль. Схема отримання речовини: Гідроксид магнію + сірчана кислота = сульфат магнію + вода.
4
Сіль + кислота = інша сіль + інша кислота (слабка кислота відразу розкладається). Візьміть трохи (на кінчику чайної ложки) карбонату магнію, що представляє собою, нерозчинний у воді, порошок білого кольору і помістіть його в пробірку з сірчаною кислотою. Відразу спостерігатиметься ефект «скипання». Це відбувається за рахунок утворення вугільної кислоти, яка моментально розкладається на воду і оксид вуглецю (IV) або вуглекислий газ. Ще одним продуктом реакції буде сульфат магнію. Схема реакції: Карбонат магнію + сірчана кислота = сульфат магнію + оксид вуглецю (IV) + вода.
Зверніть увагу
При виконанні дослідів обов'язково дотримуйтесь правил з техніки безпеки, особливо при роботі з сірчаною кислотою.