Як зупинити Xserver.

Повні зависання в операційній системі Linux дуже рідкісні. Якщо комп'ютер перестав реагувати на переміщення миші, завис так званий X-сервер. До серверів в звичному розумінні він не має відношення і представляє собою програму.
Інструкція
1
Спробуйте одночасно натиснути клавіші "Control", "Alt" і "Backspace". Робота X-сервера аварійно завершиться, всі дані в додатках опиняться втраченими. Відбудеться вихід в консоль. Врахуйте, що в деяких дистрибутивах Linux настройки за замовчуванням є такими, що відразу за завершенням роботи X-сервера слід автоматична перезавантаження.
2
Для того щоб перейти в одну з текстових консолей, але не завершити роботу X-сервера, натисніть одночасно клавіші "Control", "Alt" і F-клавішу з номером, відповідним номеру консолі. Опинившись в текстовому режимі, перемикайтеся між консолями аналогічним чином, але без використання клавіші "Control". Для повернення в графічний режим переключіться в консоль номер 5 або 7 (в залежності від дистрибутива і його налаштувань).
3
Перша консоль звичайно є тією, з якої і запущений X-сервер. Перейдіть в неї, натисніть "Control" і "C", після чого його робота аварійно завершиться. При цьому також загубляться всі дані в графічних додатках, і може послідувати автоматична перезавантаження.
4
У текстових консолях з усіма іншими номерами вас в більшості випадків зустріне форма введення логіна і пароля. Щоб отримати можливість аварійно завершити роботу X-сервера, зайдіть як той користувач, від імені якого він запущений. Виконайте команду: ps xНайдіте номер процесу, відповідного X-серверу. Виконайте команду kill з аргументом, відповідним цим номером. Робота сервера завершиться з наслідками, описаними в попередніх кроках.
5
Іноді X-сервер доводиться не зупиняти, а, навпаки, запускати. Для цього виконайте з консолі команду: startxПомніте, що запустити два таких сервера одночасно (наприклад, від імені двох різних користувачів) на одній і тій же машині в більшості випадків невозможно.Перед перезапуском сервера при необхідності зробіть корекцію вмісту файлу xorg.conf або прочитайте, використовуючи консольний браузер Lynx або Links, поради щодо усунення виниклої проблеми.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про втрату даних в додатках при завершенні роботи X-сервера.