Як порахувати ризик.

Ризиком називають в загальному випадку ймовірність настання можливої несприятливої події (чи подій). Очевидно, що в практичному сенсі наступити може піддається підрахунку число подій, одним або декількома з них будуть шукані несприятливі.
Інструкція
1
Наприклад, ковбасна фабрика «Вовк і Семеро Ко» задумала викинути на ринок новий сорт шинки. Починання хороше, але ... Чи є тут взагалі «але» - якраз ті самі несприятливі «фактори ризику»? Щоб це зрозуміти, треба спрогнозувати, нехай і в першому наближенні, які події взагалі можуть послідувати в зв'язку з викидом на ринок нової шинки.
2
Заступник головного з розвитку вчинив так: взяв аркуш паперу, розділив на дві частини. Ту частину, що зліва, озаглавив «хороше», що праворуч - «погане». І став думати. Що добре - сподобається покупцям. А раз так, виникне ажіотаж, що погано, тому що мало торгових точок. Але тоді можна поширювати в торгові мережі, це добре. Так, але коштувати буде дорожче ... втім, якраз можна переоформити договори з клієнтами, що добре. М-да, транспорту свого замало, доведеться наймати або купувати, що є витрати, що погано. З іншого боку, з такою новою шинкою можна на продовольчу виставку і навіть медаль отримати, що навіть дуже добре.
3
Зрештою взяв зам.главного те, що вийшло, і підрахував кількість пунктів. Хороших вийшло у нього 37, а поганих - 32. Разом: 69 ймовірних подій.
4
Тепер вважається сумарний ризик за класичною формулою ймовірності: СР = НВС/ВВС, де СР - сумарний ризик, НВС - кількість несприятливих можливих подій, ВПС - кількість всіх можливих подій) .СР = 32/69 = 0.463, або 46,3%.
5
Подумав зам.главного і вирішив: а підрахую-ка я, скільки у нас найбільш неприємних подій. Тобто скільки залишиться несприятливих подій, якщо прибрати зі списку всі залежні події (коли сприятливе є причиною несприятливого і навпаки). Вийшло таких зовсім нехороших подій 4.
6
4 події в масиві всіх несприятливих складають 0.125. А отже, ймовірність настання саме цих подій 32 * 0.125/69 = 0.058, то є ризик становить 5,8%.
7
А якщо врахувати, що ризик найбільш неприємних наслідків відноситься до сумарного ризику як 0.058/0.463 = 1/8, то все не так вже погано. І підписав зам.главного нову шинку «у виробництво».