Як виміряти вібрацію.

Вібрація - це механічні коливання в області дозвукових і звукових частот. Людина відчуває вібрацію поверхні, якщо діапазон коливань від 12- 8000 Гц. Вважається, що тривалий вплив на організм людини вібрації шкідливо для здоров'я.
Інструкція
1
Піддаються вібрації шахтарі, гірники, дорожні будівельники та інші представники професій, які безпосередньо стикаються в роботі з важкою технікою. У будинках джерелом виникнення вібрації служить проїжджаючий поряд транспорт, різні промислові установки, інженерне технологічне обладнання будівель. Кожен житель великого міста піддається впливу вібрації. Найбільш помітною та інтенсивної для людини є вібрація, яка виходить від метро і поїздів.
2
Якщо ви хочете перевірити рівень вібрації в своїй квартирі, то можете замовити спеціальної професійне дослідження. За результатами такого дослідження ви отримаєте протокол проведених лабораторних досліджень та висновок експерта. Фахівці складуть екопаспорт і дадуть рекомендації, як усунути виявлені проблеми.
3
Можете виміряти вібрацію і самостійно, за допомогою вібрографа або віброметра. Віброметр влаштований з датчика, який приймає вібрацію , попереднього підсилювача, реєструючого приладу. Всі вимірювані механічні коливання датчик перетворює в електричні, які подаються на спеціальний прилад, що реєструє, а вимірювальний підсилювач, частотний аналізатор і самописець покажуть рівень вібраціі.Для заміру вібрації можна придбати віброметри марки К001, їх випускає завод «Вібропрібор». Цей прилад реєструє амплітуду вібрації до 1 мм в діапазоні частот від 2 до 200 Гц.
Зверніть увагу
Організм людини сприймає вібрацію вестибулярним, зоровим, руховим і шкірним аналізаторами. Якщо вплив дуже часте і сильне, то погіршується робота даних органів чуття. Великої шкоди вібрація завдає центральної нервової, опорно рухової та серцево - судинній системі. Навіть невелике перевищення допустимого рівня призводить до стресу, впливає на працездатність, розумову діяльність, емоційну сферу. Якщо в квартирі, будинку підвищений рівень вібрації, то людина не може отримати в ній повноцінний відпочинок, його самопочуття погіршується. Літні люди та діти набувають серйозні хронічні хвороби.