Як в'язати п'яту спицями.

Завжди вважалося, що в'язання шкарпеток - вершина майстерності в'язальниці. Насправді це не зовсім так: є куди більш складні завдання. Можете самі переконатися.
Вам знадобиться
  • - Пряжа
  • - 5 однакових спиць
Інструкція
1
Якщо ви в'яжете шкарпетки, перш, ніж починати в'язати п'яту, потрібно зв'язати манжет. Для цього наберіть на 2 спиці потрібну вам кількість петель, розподіліть на 4 спиці і в'яжіть гумкою по колу до потрібної вам довжини. На початку роботи обов'язково позначте кольоровий ниткою першу петлю.
2
Далі в'яжеться стінка п'яти. Для цього на петлях 1 і 4 спиці в'яжеться квадрат лицьовій гладдю: ряд - лицьові петлі, ряд - виворітні.
3
Нижня частина стінки п'яти. Петлі стінки п'яти потрібно розділити на 3 частини. Якщо число петель не ділиться на 2, рівну кількість має опинитися в 1 і 3 частинах. Наприклад, 32 петлі діляться так: 1 частина - 11 петель (робите мітку кольоровий ниткою), друга частина - 10 петель (знову мітка), третя частина - знову 11 петель. Провязать лицьовими петлі перших 2 частин, крім першої петлі перед другою міткою. Петлю перед міткою і після провязать разом лицьовій. Роботу повернути і 1 петлю зняти як при в'язанні лицьовою гладдю. Провязать виворітними петлі середньої частини, крім 1 петлі перед першою міткою. Першу петлю перед міткою і першу петлю після провязать разом виворітної. Повторювати убавкі доти, поки в роботі на залишаться тільки петлі середньої частини.
4
З кожного боку від середньої частини додати стільки петель, щоб їх кількість відповідала набранному на початку. В'язати далі по колу лицьової гладдю.
Хочете пов'язати колготки, шкарпетки або тапочки. Похвально. Все досить просто, але є нюанс. Найбільш проблемна частина в'язання - п'ята. Якщо вона незручна, то ви не відчуєте комфорту при носінні, а якщо негарна, то зіпсується все враження від речі.
Вам знадобиться
  • Нитки,
  • спиці
Інструкція
1
Ваші петлі набрані на чотирьох спицях, так ось залишаємо в'язання на двох поспіль спицях на верхню частину стопи - підйом, а на двох інших продовжуємо в'язання. Якщо ви хочете глибоку п'ятку, то в'яжете до необхідної на ваш розсуд глибини, а якщо коротку, то кількість особових рядів повинно співпасти з кількістю петель які потрібно буде набрати пізніше. Розрахуємо їх: нехай у вас набрано по 10 петель на кожній спиці, тоді 20 петель з двох спиць ділимо на 3, отримуємо два рази по 6 + 8 петель. Значить з боків буде по 6 петель, а посередке 8 петель. Коли Довяжіте п'ятку, на спицях залишиться 8 петель, до 20 треба буде добрати на кожну спицю по 6 петель. Тобто на коротку п'ятку в'яжемо 12 рядів 6 лицьових і 6 зворотних виворітних.
2
вив'язати глибину п'яти. Далі по запропонованим вище розрахунками пров'язуємо 6 + 7 петель, а восьму петлю пров'язуємо разом з першою петлею другий шістки. Повертаємося назад, пров'язуємо 7 петель, а восьму пров'язуємо разом з першою з першої шістки. І так до тих пір, поки на спицях не залишиться 8 середніх петель. Ось п'ята і вив'язати.
3
Далі набираємо з кромок петель, петлі на спиці порівну на кожну і замикаємо в'язання в коло. Особливості глибокої п'яти в тому, що набраних петель виявиться більше, ніж треба, наприклад 17. Для того щоб зрівняти кількість петель на всіх спицях, будемо провязивать по дві разом перші петлі на одній спиці і останні на інший, в результаті вийдуть характерні для глибокої п'яти косички з боків.