Як обладнати сауну.

У стародавніх фінів відвідування сауни було прирівняне до священнодійства, там можна було не тільки відновити здоров'я, а й очиститися духовно. А в наш час сауну може обладнати кожен, не залежно від того, чи живе він в приватному будинку або в квартирі. Для цього потрібна тільки спеціально обладнана кабіна - збірно-щитова, або стандартна. Розмір сауни розраховується, виходячи з того скільки людина буде перебувати в ній одночасно (на кожну людину потрібно 2 кв.м. площі).
Інструкція
1
Який би вид сауни ви ні вирішите встановлювати, але без обов'язкових атрибутів вам не обійтися. Перш за все, зверніть увагу на деревину, з якої будується парилка. Дерево має бути обов'язково хорошої якості.
2
Вибираючи піч, а саме вона є найголовнішим атрибутом сауни - вона опалює приміщення і перетворює воду в пар, - зверніть увагу, що кам'янки бувають двох типів: дров'яні і электрические.Электрические набагато зручніше, так як, наприклад, якщо ви живете в квартирі, вам не доведеться запасатися дровами і тягати їх щоразу в будинок, якщо вам заманулося попаритися. Крім того, електрокам'янкою можна керувати за допомогою пульта дистанційного керування.
3
В будь сауні обов'язково встановлюється парогенератор. Найчастіше його встановлюють зовні сауни. У ємність заливається вода і випарюється при високій температурі, а пара надходить в приміщення сауни. Краще вибирайте парогенератори, які забезпечені системою безпеки і пультом управління. Таким чином, якщо температура в сауні підніметься до 100? C, відбудеться автоматичне вимикання парогенератора.
4
Ще одна дуже важлива річ має бути присутня в кожній сауні - вентиляція, як штучна, так і природна. Тобто поряд з трубою печі- кам'янки має бути спеціальний отвір, через яке в приміщення сауни повинен надходити свіже повітря. Крім цього отвору повинна обов'язково бути присутнім і природна вентиляція - вікна, якщо ви встановлюєте сауну в приватному будинку.
5
При бажанні обладнайте в передбаннику басейн та/або душ.
6
Обов'язково в сауні повинна бути встановлена система протипожежної безпеки. Вона припускає наявність спеціальної труби з розприскувачем. Якщо трапиться пожежа, з труби подається вода для гасіння. А так же в системі розташовується спеціальний протипожежний клапан.