Як виростити колеус.

Яскраві оксамитові листочки, незвичайний малюнок на листках, різні відтінки - все це одна квітка - колеус . Він дуже популярний серед квітникарів, і багато хто намагається розвести у себе якомога більше різних видів цієї рослини. А як же доглядати за цією квіткою, щоб він цілий рік залишався таким же гарним і яскравим?
Інструкція
1
Виростити колеус в домашніх умовах зовсім нескладно. Це одне із самих невибагливих рослин, головне для нього - сонячне місце, якісна живильне середовище і регулярний полив.
2
Купити насіння колеус а можна в будь-якому квітковому магазині. Найкраще для домашнього вирощування підійдуть насіння F1, серії Wizard, Kong. Розсаду необхідно почати висаджувати на початку квітня. Попередньо підготовлений торф насипте в ємність, рівномірно змочіть його і висадіть насіння на деякій відстані один від одного. Приблизно через тиждень вони проростуть. Обов'язково поставте сходи під лампу або на добре освітлене місце.
3
Приблизно через місяць сходи проростуть. Тепер їх можна висаджувати в горщики і контейнери. Пересаджувати рослини необхідно в суміш з торфу, в який можна додати перегній і столову ложку золи. Так як колеус дуже потребує яскравому освітленні, то забезпечте рослині світло. При великій кількості сонця листя колеус а швидко наллються фарбами і придбають оптимальний розмір. Пам'ятайте, що колеус и бояться заморозків. Тому не варто виносити їх навесні на вулицю або балкон. Краще почекати стабільної теплої погоди і вже без побоювання залишати їх на вулиці.
4
Для того щоб отримати компактний кущ рослини, необхідно правильно його формувати. Якщо ви будете прищипувати зростаючі пагони, то це дозволить рости новим паросткам в подвійній кількості. Також корисно обривати зачатки квітконосів. Така процедура додасть листю більше яскравості і бархатистості.
5
Ще один спосіб вирощування колеус а - з держака. Зірвіть влітку держак колеус а і поставте в воду. Через кілька днів він дасть перші корінці. Можна просто увіткнути держак в землю і дати рослині вкоренитися.
6
Догляд за колеус ом складається з регулярних поливів і підгодівлі. Особливо ця рослина любить органічні і мінеральні добрива. Не забувайте підгодовувати рослина у вегетаційний період.
7
У літній період колеус росте дуже швидко і формує пишні листя. Але взимку рослина частково втрачає листя. Пересадите його навесні в свіжу землю і знову почніть формувати. Через деякий час стебла колеус а знову будуть радувати вас яскравими пагонами.