Як визначити несправність блоку живлення. ознаки несправності блоку живлення в комп'ютері.

Блок харчування - життєво важливий компонент персонального комп'ютера. Від нього залежить робота комп'ютерного організму в цілому. Своєчасна діагностика його несправності - запорука здоров'я та довголіття вашого комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - вольтметр;
  • - викрутка;
  • - скріпка.
Інструкція
1
Не відкривайте блок харчування , щоб знайти в ньому несправності. Це - доля фахівців. Щоб визначити несправність цього найважливішого компонента, не обов'язково розбирати системний блок. Будьте уважні до роботи вашого комп'ютера.
2
Згадайте, чи мають місце часті перезавантаження і зависання комп'ютера без видимих причин (в процесі виконання комп'ютером простих задач). Відзначте для себе поява помилок в роботі програм та операційної системи в цілому. Помилки у функціонуванні оперативної пам'яті під час тестування і при подальшій роботі в системі. Перебої в роботі жорсткого диска або відмову останнього кажуть про пропажі напруги на виході блоку харчування .
3
Зверніть увагу на появу неприємного запаху і надмірне нагрівання системного блоку . Це безперечні ознаки несправності блоку харчування вашого комп'ютера.
4
Якщо комп'ютер не подає ознак життя, вам доведеться його розібрати. Від'єднайте кабель харчування від системного блоку . Візьміть викрутку. Відкрутіть гвинти, які тримають праву від вас стінку системного блоку . Зніміть кришку, щоб отримати доступ до материнської плати.
5
З гнізда материнської плати витягніть основний штекер роз'єму блоку харчування , у якого 20 або 24 контакту. Знайдіть третій і четвертий контакти, до них ведуть зелений і чорний дроти. Замкніть ці два контакти, використовуючи звичайну скріпку. Підключіть кабель харчування . У справному блоці харчування при цьому запуститься вентилятор, а на його клемах з'явиться напруга.
6
Виміряйте напругу за допомогою вольтметра. Між контактами чорного і червоного проводів воно буде 5 вольт, чорного і жовтого - 12 вольт, чорного і помаранчевого - 3,3 вольта (на чорному мінус, а на кольорових плюс). Якщо отримані вами значення відрізняються від вищевказаних - ваш блок харчування несправний.
В інтернеті є достатня кількість сайтів, на яких можна розрахувати потужність блоку харчування. Для цього достатньо вказати кількість і системні характеристики пристроїв системного блоку .
Інструкція
1
Наберіть в адресному рядку браузера адресу одного з онлайн-калькуляторів потужності блоку харчування.
2
Вкажіть, для яких цілей використовується комп'ютер (домашній, робочий, серверна).
3
Вкажіть марку використовуваного вами процесора (Intel, AMD і пр.) І його системні характеристики.
4
Вкажіть марку використовуваної вами відеокарти і виберіть її тип зі списку. Виберіть із списку кількість відеокарт, що працюють на комп'ютері (зазвичай "1"),
5
Виберіть тип і розмір оперативної пам'яті вашого комп'ютера. Зверніть увагу: розмір потрібно вказувати не в мегабайтах, так як на енергоспоживання впливає тільки кількість модулів «оперативки», встановлених в материнській платі комп'ютера.
6
Виберіть число оптичних приводів, встановлених на комп'ютері. Деякі онлайн-калькулятори пропонують вибрати їх тип зі списку. Так, наприклад, спочатку пропонується вказати кількість CD-приводів, потім - DVD, після - CD-DVD комбайн-приводів.
7
Вкажіть, скільки IDE-пристроїв мається на вашому комп'ютері. Виберіть із списку кількість пристроїв, підключених через шину IEEE 1394.
8
Вкажіть, які пристрої встановлені в PCI-роз'єми (марку, системні характеристики TV-тюнера, аудіокарти і т.п.).
9
Вкажіть кількість USB і FireWire-пристроїв, наявних на вашому комп'ютері. Якщо якийсь з роз'ємів не експлуатується, зніміть проти нього прапорець.
10
В останньому полі онлайн-калькулятора вкажіть кількість вентиляторів або кольорів, які охолоджують системний блок (включаючи кулер на процесорі).
11
Введіть дані. Після цього вам буде запропонована рекомендована потужність блоку харчування, до якої для надійності краще додати ще 100-150 Вт, так як дані, зазначені вами, можуть бути неповними.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BKaHeNpKUuM