Як відкрити друге дихання.

У легкій атлетиці є певна межа можливостей, до якого доходять спортсмени. На перших етапах тренувань вони тільки починають займатися, і у них ще недостатньо розвинена дихальна система. Як же перейти на новий рівень і відкрити Друга подих?
Вам знадобиться
  • - спортивна форма;
  • - легкі кросівки.
Інструкція
1
Починайте поступово збільшувати дистанцію пробігу. Як правило, новачки не повинні долати більше 5-8 км за один крос. Деяким потрібно і того менше, особливо тим, хто ще в підлітковому віці. На цьому етапі подих буде ще збиватися і нормалізуватися тільки по ходу дистанції. Та й це відбудеться не відразу. Збільшуйте кілометраж пробігу, і незабаром ви помітите, що подих стабілізується швидше.
2
Підвищуйте швидкість бігу на дистанції. Коли ви будете психологічно готові пробігати більше 8 км, то ви зможе швидше відкрити Друга подих. Просто починайте бігти швидше. Організм поступово адаптується до пройдених навантажень і кілометрам. Він буде просити більше навантаження. Це і є ключовий момент для підвищення витривалості.
3
Бігайте тривалі кроси хоча б один раз на тиждень. Дане правило поширюється абсолютно на всіх: професіоналів та любителів. Зазвичай це потрібно проробляти вранці в неділю. Вони повинні бути більше звичайного кросу на 5 км або навіть довші. Друге подих відкриється тоді, коли ваш організм буде готовий подолати таке навантаження. І це рано чи пізно станеться, оскільки ви готували його протягом тижня. Ознакою 2-го дихання буде спокійне внутрішньо стан протягом всього кросу. Це можна навіть назвати якоюсь відчуженістю, коли ви просто його не помічаєте. Ви тільки бачите трасу перед собою.
4
Влаштовуйте гірські забіги в літню пору року. Це ідеальний метод для «прокачки» серцево-судинної системи і тренування легких. Зазвичай гірські кроси менше звичайних і не повинні бути більше 4-5 км. Оскільки це досить виснажливий біг, здійснюйте його не більше 1-2 разів на тиждень. Звичайно, спочатку ви будете пересуватися, можливо, зі збитим подих м. Але в міру тренувань ви відчуєте прилив сил. І Друга подих не змусить себе чекати!
Корисна порада
Одягайте на крос завжди тільки легкі кросівки.