Як відтерти іржу.

Плями іржі з'являються в найнесподіваніших місцях: на одязі, плитці, посуді і декоративних виробах і, звичайно, на металевих предметах. Коштів для видалення іржі представлено безліч, але якщо в будинку маленькі діти або ржа з'явилася на предметах, що контактують з їжею, краще спробувати видалити плями з допомогою екологічно чистих домашніх засобів.
Вам знадобиться
  • - сиру картоплю;
  • - оцет;
  • - сода харчова;
  • - томатний соус;
  • - лимонний сік;
  • - таблетки "Алка-Зельцера";
  • - металева мочалка або щітка.
Інструкція
1
Невелике пляма, наприклад, на лезі ножа, енергійно протріть посипаною сіллю очищеним картоплею. Якщо плями іржі на посуді, можна просто покласти солону картоплину на пляму приблизно на 15 хвилин. Картопля містить щавлеву кислоту, яка допомагає видалити з металу іржу .
2
Змішайте в рівних пропорціях лимонний сік і оцет. Нанесіть цю суміш на плитку, метал або одяг, зіпсовані іржею. Залежно від того, на якому предметі з'явилися плями, може розрізнятися і час очистки. Для одягу буде достатньо 15 хвилин, а металеві предмети доведеться витримувати до двох годин. Після цього тканину потріть сухою жорсткою щіткою, а металеві вироби почистіть сталевий мочалкою. Ретельно змийте сліди суміші в холодній воді і висушіть.
3
Одним з найефективніших засобів для видалення іржі з металевих предметів є томатний соус. Для того щоб позбутися плями, досить нанести краплю соусу і залишити на кілька хвилин. Потім просто промийте під проточною водою.
4
Прекрасним засобом від іржі на керамічних і пористих поверхнях є харчова сода. Розведіть її водою до кашкоподібного стану і нанесіть на пляму. Залиште на 15-20 хвилин, потім ретельно очистіть. Содою легко чистити іржу на металевих предметах, їх після видалення соди обробіть металевою щіткою або мочалкою. Процедуру можна багаторазово повторювати, поки плями іржі не зникнуть.
5
Іноді плями іржі на з'являються на зовсім несподіваних предметах, наприклад, на речах з алюмінію. Покладіть всі алюмінієві речі в ємність з чистою водою, а потім киньте туди кілька таблеток "Алка-Зельцера". Вирізняється при розчиненні таблеток вуглекислий газ прекрасно впорається з поверхневими плямами. Так само можна видаляти сліди іржі з білого одягу. Залиште очищаються предмети у воді з розчиненими таблетками на кілька хвилин, а потім добре промийте.
Корисна порада
Хоча домашні засоби здаються абсолютно безпечними, не залишайте їх на очищаються речах надовго. Занадто тривалий вплив будь-яких кислот або лугів може виявитися згубним для одягу або металла.Не забувайте ретельно промивати очищені поверхні і добре просушувати. Інакше іржа не забариться з'явитися знову.