Як підвищити якість продукції.

В умовах жорсткої конкуренції, яка характерна сьогодні практично для будь сфери виробництва, саме якість продукції виходить на перший план. Поліпшення основних характеристик товару має стати однією з першорядних завдань для менеджменту підприємства, яке прагне до лідерства на ринку.
Вам знадобиться
  • - аналіз ринку;
  • - ГОСТ або ТУ.
Інструкція
1
Проаналізуйте конкурентне середовище, вибравши в якості предмета дослідження аналогічні продукти. Розгляньте товари різних цінових категорій, намагаючись при цьому виявити співвідношення ціни і якості. Цілком можливо, що ви виявите суттєві відмінності за якістю вашого товару і його аналогів. Зробіть відповідні висновки.
2
Добийтеся повної відповідності вашого товару ГОСТам або технічним умовам, згідно з якими він випускається. Навіть найменші відхилення можуть позначитися на якості продукції. Слідкуйте за тим, щоб персонал не відступав від інструкцій.
3
Контролюйте якість закуповуваного сировини та ключових інгредієнтів для вашої продукції. Наприклад, навіть невелике відхилення в показниках зольності борошна може позначитися на властивостях випікається хліба. Приділяйте увагу кожній дрібниці, яка може поставити під загрозу цілу партію продукції.
4
Добийтеся дотримання санітарних і гігієнічних норм. Продукти з закінчуються терміни придатності, токсичні матеріали, неправильне зберігання сировини - все це може звести нанівець всі ваші зусилля по підвищенню якості.
5
Дослідіть думку споживачів вашого товару. Влаштовуйте дегустації, роздавайте анкети, проводите опитування покупців. Цілком можливо, що ви отримаєте абсолютно інше уявлення про поняття якості товару. Клієнти поділяться з вами своїми враженнями та побажаннями, які ви зможете згодом застосувати на виробництві.
6
Намагайтеся бути в курсі сучасних тенденцій і розробок. Щороку з'являються нові матеріали і технології, які допомагають оптимізувати виробництво ряду товарів. Наприклад, високотехнологічні синтетичні набивання для зимового одягу набагато краще зберігають тепло і простіше у догляді, ніж натуральний пух. Але при цьому вони коштують набагато дешевше, що дозволить виробнику зимових курток підвищити якість , заощадивши на собівартості.