Як підключити тахометр в мотоциклі. тахометр на скутер своїми руками.

Тахометр марки ТХ-193 від автомобіля ВАЗ-2106 найкраще підходить для установки на вітчизняні мотоцикли завдяки своїй точності, невеликим розмірам, малій масі, низькому споживанню енергії і пристосованістю до роботи в умовах трясіння і вібрації. Більше того, ця модель тахометра відрізняється низькою вартістю в порівнянні зі спеціалізованими мотоциклетними тахометрами.
Вам знадобиться
  • - тахометр ТХ-193 від ВАЗ-2106.
Інструкція
1
Підключення тахометра на двотактний двоциліндровий мотоцикл, оснащений електростартером, акумулятором і одноканальній електронною системою запалювання з двухіскровой котушкою запалювання, принципово не відрізняється від штатного підключення на авто ВАЗ-2106. Вхід тахометра з'єднайте з виходом первинної обмотки високовольтної котушки запалювання, а харчування підключіть від акумулятора за допомогою плюсового і мінусового проводів. У плюсової провід вбудуйте вимикач, щоб на стоянці нерозряджаються акумулятор. Якщо мотоцикл іноземного виробництва, харчування тахометра підключіть через замок запалювання. На ньому мають бути відповідні контакти для підключення додаткових приладів.
2
Якщо двоциліндровий двотактний мотоцикл з одноканальним запалюванням не має електростартера, до виходу випрямляча підключіть акумулятор, а від акумулятора підключіть харчування на тахометр через вимикач. Якщо мотоцикл не має випрямляча, оснастите його ім. Для цього придбайте відповідний до конструкції мотоцикла випрямляч.
3
Якщо мотоцикл не оснащений акумулятором (мопед, стара модель мотоцикла), встановіть на нього АКБ. У найпростішому варіанті виберіть акумулятор від джерела безперебійного живлення, від акумуляторного ліхтаря або малогабаритний мотоаккумулятор. Підключення тахометра без акумулятора безпосередньо від генераторної котушки призведе до виходу тахометра з ладу. Для цього доведеться зібрати самому або замовити знайомому радіоаматорові тиристорний регулятор напруги з паралельним включенням тиристорів.
4
Щоб підключити тахометр на двоциліндровий мотоцикл з двоканальним запалюванням, забезпечте харчування тахометра стабільним напругою за допомогою вищеописаного регулятора напруги забезпечте подачу на вхід тахометра імпульсів від обох циліндрів. Для виконання останньої умови продублюйте вхідний ланцюг тахометра, просвердливши отвір в задній стінці приладу. Через цей отвір проведіть додатковий вхід на гвинт за допомогою дроту.
5
Підключення тахометра до трициліндровий мотоциклу виконайте аналогічно підключенню на двоциліндровий мотоцикл з двоканальним запалюванням. Системи запалювання трьохциліндрових моторів, як правило, триканальні. Подайте на вхід тахометра імпульси від будь-яких двох котушок запалювання з трьох. Інтервали імпульсів будуть нерівномірними, але на точність вимірювань це не вплине. Можливе підключення тахометра до чотирьох-або шестициліндровому мотоциклу, але для такого мотоцикла буде кращим варіантом установка фірмового тахометра, розрахованого на даний двигун.
6
Найскладніше підключити тахометр до одноциліндровий мотоциклу. Для цього слід розібрати тахометр, витягти його електричну схему і налаштувати резистор R7 для збільшення чутливості приладу. Якщо меж регулювання буде не вистачати, збільште вдвічі ємність конденсатора С5 і спробуйте заново налаштувати резистор, порівнюючи показання тахометра ТХ-193 з показаннями еталонного тахометра.