Як зробити інкубатор.

Перед тим, як зробити інкубатор, потрібно вирішити, по скільки яєць ви туди збираєтеся поміщати. Якщо інкубатор планується більше, ніж на 50 яєць - тут уже потрібен вентилятор, перемішуючий повітря, щоб забезпечувати рівномірне розподілення тепла.
Інструкція
1
В корпусі інкубатора, який роблять з фанери, ДСП або беруть готові, повинні бути добре утеплені стінки. Готовим корпусом інкубатора можуть послужити картонні ящики, корпус холодильника і навіть бджолиний вулик. Площа підстави корпусу вибирають, виходячи з займаної яйцями площі. Не забудьте зробити в дні кілька отворів для вентиляції. Оглядове вікно в стелі інкубатора буде якраз до речі, а в одній зі стінок розумно зробити дверцята для перевертання яєць і зміни води.
2
Лотки для яєць роблять з дерева у вигляді рамки, на неї натягають зазвичай сітку з металу з осередками 5 на 5 мм. Головне - щоб сітка не провисала. Решітка для яєць не буде зайвою, але і без неї можна обійтися. Лоток огороджується бортиками, після чого його встановлюють на ніжки 10 см. Висувний лоток зручніше звичайного, але механізм висування не вічний і може вийти з ладу.
3
Щоб яйця в інкубаторі не мерзли, в ньому передбачена система підігріву повітря навколо яєць. Тут необхідно рівномірний розподіл нагрівачів всередині інкубатора. Потрібно також стежити за відстанню від нагрівачів до лотка, щоб яйця не «пересмажиться». Використовую лампи розжарювання, тримайте їх на відстані не менше 25 см від лотка. Нагрівачі з ніхромових спіралями можна розташовувати вже на відстані від лотка в 10 см. Сумарна потужність нагрівачів для інкубатора, розрахованого на 50 яєць - 80 Вт. Використовувати краще більше менш потужних обігрівачів, ніж парочку потужних. Тепло має розподілятися рівномірно.
4
Контроль над постійною температурою - одна з головних складнощів в розведенні птиці. Перегрів яєць ще більш небезпечний, ніж короткострокове переохолодження. Тому інкубатори повинні бути неодмінно оснащені системою контролю над температурою. Електронний терморегулятор до 300 ВТ потужністю - саме те для початківців птахівників. Датчик його поміщається всередині інкубатора, а працює він цілодобово.
5
Контроль вологості не менш важливий. Тут застосовується психрометр, який не дуже складно купити. Якщо є 2 термометра - виготовте його самі. Носик одного обмотуємо чистим бинтом, другий кінець бинта поміщаємо в ємність з дистильованою водою, інший термометр залишаємо сухим. Далі визначаємо вологість з різниці в температурних свідченнях двох термометрів.