Як продзвонити польовий транзистор. простий спосіб перевірки польового транзистора.

Під час ремонту електронної апаратури іноді потрібна перевірка польових транзисторів . Ці напівпровідникові прилади в більшості випадків працюють як потужні ключові пристрою. Іноді трапляється, що вони виходять з ладу.
Вам знадобиться
  • - Мультиметр або омметр.
Інструкція
1
Перевірити польовий транзистор, коли він упаяний в електронну схему не вийде, тому перед перевіркою Випаяти його. Огляньте корпус. Якщо на корпусі є дірка від розплавлення кристала, то перевіряти транзистор немає сенсу. Якщо ж корпус цілий, то можна приступати до перевірки.
2
Переважна більшість потужних польових транзисторів мають структуру MOS-FET і n-канал з ізольованим затвором. Рідше зустрічаються з p-каналом, в основному в кінцевих каскадах звукових підсилювачів. Різні структури польових транзисторів вимагають різних способів їх перевірки.
3
випаяв транзистор, дайте йому охолонути.
4
Покладіть транзистор на сухий аркуш паперу. Вставте дроти омметра червоний в плюсовій роз'єм, а чорний в мінусовій. Встановіть межа вимірювань на 1кОм. Опір каналу відкритого транзистора залежить від прикладеної напруги до затвора щодо витоку, тому в процесі роботи з транзистором, ви можете встановити більш зручний для вас межа вимірювання. Підключення електродів всередині корпусу показано на фото.
5
Торкніться чорним щупом електрода «витік» транзистора, а червоним доторкніться до електрода «стік». Якщо прилад покаже коротке замикання, приберіть щупи і з'єднайте всі три електрода плоскою викруткою. Мета - розрядити ємнісний перехід затвора, можливо, він був заряджений. Після цього повторіть вимірювання опору каналу. Якщо прилад як і раніше показує коротке замикання, значить, транзистор несправний і підлягає заміні.
6
Якщо прилад показав опір близьке до нескінченності, то перевірте перехід затвора. Вона перевіряється аналогічно переходу каналу. Торкніться будь-яким щупом електрода «витік» транзистора, а іншим доторкніться до електрода «затвор». Опір повинен бути нескінченно великою. Ізольований затвор електрично не пов'язаний з каналом транзистора і будь-яке виявлене опір у цьому ланцюзі говорить про несправності транзистора.
7
Методика перевірки повністю справного транзистора виглядає так: Доторкніться чорним щупом омметра до електрода «витік» транзистора, торкніться червоним щупом електрода «затвор». Опір повинен бути нескінченно великою, потім, не замикаючи «затвор» на інші електроди, торкніться червоним щупом електрода "сток". Прилад покаже маленький опір на цій ділянці. Величина цього опору залежить від напруги між щупами омметра. Тепер торкніться червоним щупом електрода «витік», повторіть вищеописану процедуру. Опір каналу буде дуже велике, близьке до нескінченності. Спосіб перевірки MOS-FET транзистора з p-каналом відрізняється тим, що при вимірах треба поміняти між собою червоний і чорний щупи омметра.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=x5oG6XOVBKs
Відмова системи, в якій використовується одночасно безліч електромагнітних реле , може бути викликаний несправністю всього одного з них. Не допустити такої ситуації можна лише шляхом їх регулярної перевірки.
Інструкція
1
Незалежно від способу перевірки реле , на час його випробування обов'язково підключіть паралельно його обмотці діод типу 1N4007 в зворотній полярності. Такий же діод бажано встановити і в схему, де воно працює постійно, якщо тільки за алгоритмом її роботи на обмотку не подається по черзі напруга різної полярності. Витяг реле і установку його в пристрій виробляєте тоді, коли останнє знеструмлено.
2
Якщо необхідно провести перевірку реле в статичному режимі, просто подавайте на його обмотку напругу, рівну мінімальній напрузі спрацьовування. Коли воно подано, повинні гарантовано розмикатися все нормально замкнуті контакти і замикатися все нормально розімкнуті. При зняття напруги з обмотки ситуація повинні змінюватися на протилежну щодо всіх контактних груп. Для перевірки стану контактів використовуйте звичайний омметр або навіть пробник з батарейкою і лампочкою.
3
Перевірку реле в динамічному режимі здійснюйте за допомогою звичайного мультивібратора на двох транзисторах. Підключіть його в якості навантаження одного з транзисторів. Змінюючи номінали частотозадающіх елементів, зробіть частоту спрацьовування реле близькою до граничної для нього (вона вказана в документації). Щоб перевірити ту чи іншу контактну групу, подайте на неї напругу через лампочку або потужний резистор таким чином, щоб струм через неї не перевищував граничний. Паралельно групі підключіть осцилограф. Переконайтеся по зображенню на його екрані, що в спрацьовуванні контактів відсутні перебої. Перевірте таким чином по черзі всі групи. Не тримайте реле в такому режимі дуже довго, оскільки при швидкому спрацьовуванні воно зношується.
4
У разі виявлення несправності реле подальші дії здійснюйте в залежності від його типу. Якщо воно допускає регулювання контактів, здійсните таку, якщо ж ні, замініть реле цілком. У випадку, якщо неправильно функціонує тільки одна контактна група, просто задіюйте замість неї іншу або переставте реле в такий вузол, де вона не задіяна.