Як зібрати deb пакет.

Deb- пакети в Linux є своєрідною альтернативою формату .msi в Windows. Файл .deb являє собою саморозпаковується якої-небудь програми. Поява такого формату файлів значно полегшило установку додатків, яка до цього здійснювалася за допомогою збірки з вихідних, що часом було досить важко як для новачків, так і для просунутих користувачів Linux.
Вам знадобиться
  • - архів з вихідним кодом потрібного програми
Інструкція
1
Для початку перевірте, чи немає потрібної вам програми у форматі .deb в інтернеті. Багато популярні додатки давно забезпечені автоматичним монтажник. Якщо deb-пакету під вашу систему не існує, то можете сміливо скачувати исходники потрібної утиліти.
2
Переконайтеся, що у вас встановлені всі потрібні для збірки програми. Для цього в Терміналі («Меню» - «Програми» - «Стандартні» - «Термінал») введіть наступну команду: sudo apt-get install libtool autotools-dev dpkg-buildpackage fakerootЕті бібліотеки ви можете також встановити з менеджера пакетів Synaptic в Ubuntu.
3
Підготуйте робочу директорію, в якій ви будете проводити всі операції. Створіть зручну для вас папку і розархівуйте в неї вашу завантажену програму.
4
Відкрийте Термінал і перейдіть в відповідну директорію. Наприклад: cd/src/my_program/program_123Program_123 - директорія, в якій знаходяться всі файли програми.
5
Виконуємо первісну збірку: ./configure && makeДалее необхідно провести «дебіанізації». У цій же директорії виконайте команду: dh_make
6
Далі вам потрібно буде вибрати тип пакета. Найчастіше використовується «single binary». Для його вибору просто введіть букву «s».
7
Відкрийте створену директорію «debian» і відредагуйте файл «control». Впишіть опис для програми. Саме ці слова побачить користувач, коли подивиться вміст пакету в Synaptic.
8
Відкрийте файл debian/rules. Розкоментуйте рядок «dh_install», видаливши знак «#» на початку.
9
В Терміналі введіть: dpkg-buildpackage -rfakerootІ перейдіть в директорію на рівень вище і перегляньте її вміст: cd .. && ls
10
Серед інших файлів ви побачите новостворений deb-пакет. Можете виробляти установку, двічі клікнувши мишею на файлі.
Зверніть увагу
Ніколи не використовуйте для складання пакети .rpm, оскільки вони мають зовсім іншу структуру.