Як прибрати вісімку на колесі.

Про виникнення так званих "вісімок" на колесах велосипедів напевно чули багато хто. Але тільки особливо досвідчені велосипедисти знають як, від вісімки можна легко і безболісно позбутися. Для всіх інших це привід на якийсь час попрощатися зі своїм двоколісним другом, віддавши його в ремонт. Хоча усунути такого виду несправність досить просто.
Вам знадобиться
  • - ключ для підтягування спиць;
  • - маркер.
Інструкція
1
Виправляйте вісімку на колесі, почергово підтягуючи спиці. Для цього покладіть велосипед на землю або підлогу і починайте потихеньку обертати колесо. При цьому уважно дивіться, в який бік при повороті його веде. Відповідно своїм спостереженням і підтягуйте спиці або в ліву сторону, або в праву. Використовуйте для ремонту спеціальний ключ для підтяжки спиць, який або йде разом з велосипедом в комплекті, або продається в спеціальних магазинах.
2
Інша схема ремонту виглядає схожим чином. Також покладіть велосипед і потихеньку розкручуйте колесо. Підводите обід до місця, де він чіпляється за гальмівні колодки, повільно і акуратно, погнутою стороною. Позначте цю позицію маркером. Далі дивіться на модель велосипеда. В деяких, якщо пошкодження з правого боку, спиці потрібно не натягувати, а навпаки розслабляти, а на лівій якраз тягнути. В інших же моделях навпаки. При цьому не забувайте рахувати число оборотів, яке ви здійснюєте при підтягуванні та ослабленні спиць. Саме це буде запорукою рівномірного випрямлення. А найкраще робити частинами - спочатку підтягнути/послабити трохи, потім подивитися. Потім при необхідності продовжити.
3
Враховуйте і деякі нюанси, які ускладнюють ремонт велосипеда, згідно з базовими принципами. Так, наприклад, деякі виробники можуть розклепати ниппеля на спицях для того, щоб ті не розкручувалися при їзді. Однак при цьому вони нерідко загинають частина спиці. І в цьому випадку кручення (підтягування) спиці може привести тільки до додаткових проблем, наприклад, зривання різьби. Ще одна складність може бути обумовлена матеріалом, з якого зроблений обід. Якщо він дюралевий, виправити на ньому вісімку - завдання досить складна. Спочатку припадати ослабляти практично всі спиці і тільки після цього усувати дефект. А вже потім центрировать колесо за допомогою натягу спиць назад.
4
Якщо незважаючи на всі ваші зусилля, вісімка не усунено, а навпаки, переміщується, вам найкраще відвезти ваш велосипед в майстерню. Вартість послуги з усунення такої несправності коливається в межах 200-300 рублів. Зате вам гарантовано повернути велосипед з рівними колесами без ознак навіть легкої деформації.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aXA2k3OtXCc