Як вказати шлюз.

При створенні та налаштуванні локальної мережі можна використовувати один з стаціонарних комп'ютерів чи ноутбуків як сервер. Зазвичай це дозволяє заощадити кошти, бо відсутня необхідність придбавати роутер.
Вам знадобиться
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Визначте, який комп'ютер або ноутбук гратиме роль маршрутизатора. Врахуйте, що вбрання обладнання повинно бути постійно включено. Придбайте для цього комп'ютера додатковий мережевий адаптер. У випадку з ноутбуком необхідно використовувати перехідник USB-LAN.
2
Підключіть мережевий пристрій до комп'ютера і встановіть для нього драйвери. Тепер підключіть до нього мережевий кабель, другий кінець якого з'єднайте з мережевим концентратором. Якщо ви створюєте мережу, що складається з двох пристроїв, то концентратор вам не буде потрібно.
3
Увімкніть комп'ютер-сервер і дочекайтеся завантаження операційної системи. Створіть підключення до інтернету і перемкніть. Відкрийте властивості нового підключення. Перейдіть до пункту «Властивості». Встановіть галочку навпроти параметра «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати це підключення». Виберіть ту мережу, яка утворена другим мережевим адаптером.
4
Відкрийте настройки цього адаптера. Перейдіть до параметрів протоколу TCP/IP. Виберіть режим «Використовувати наступний IP-адреса». У наступній сходинці пропишіть значення IP-адреси цієї мережевої карти, яке дорівнюватиме 123.132.141.1 (можна використовувати і інший IP).
5
Тепер включите будь-який комп'ютер, підключений до вашої мережі. Перейдіть до налаштування мережевого адаптера, який з'єднаний з комп'ютером-сервером або мережевим концентратором. Відкрийте параметри протоколу TCP/IP. Введіть значення постійного IP-адреси, яке буде відрізнятися від IP комп'ютера-сервера лише четвертою цифрою, наприклад 123.132.141.5.
6
Тепер пропишіть в рядки «Основний шлюз » і «Бажаний сервер DNS» значення IP-адреси комп'ютера-сервера. Виконайте схожу настройку мережевих карт інших комп'ютерів. Врахуйте, що необхідно вказувати кожен раз нову останню цифру IP-адреси.