Як обчислити продуктивність праці.

Продуктивність праці - це показник ефективності праці, тобто результат роботи співробітників підприємства. Як правило, цю величину вимірюють кількістю випущених одиниць продукції за певний час. Існує і зворотний показник - трудомісткість, який вимірюють кількістю часу, витраченим на одну одиницю продукції.
Інструкція
1
Для того щоб розрахувати фактичну продуктивність праці (вироблення), визначте скільки одиниць продукції вироблено співробітниками. Після цього порахуйте фактично витрачений час на їх виготовлення. І в кінці - перший показник розділіть на другий. Ви можете розрахувати продуктивність, застосовуючи три методи: натуральний, трудовий і вартісний.
2
При натуральному обчисленні кінцевий результат буде виражений в одиницях продукції. Наприклад, відомо, що бригадою у складі 6 осіб за одну робочу зміну було випущено 120 одиниць продукції. Таким чином, продуктивність праці за зміну кожного з працівника склала: 120 одиниць/6 осіб = 20 одиниць продукції. А за годину роботи (при 8-годинній зміні): 20 одиниць/8:00 = 2,5 одиниці продукції. Врахуйте, що даний спосіб обчислення продуктивності праці можна використовувати лише при випуску однорідної продукції.
3
Трудовий спосіб розрахунку продуктивності праці вимірюється в чол-годину, чол-зміна і т.д. Даний розрахунок показує рівень виконання норми виробітку працівниками виробництва. Наприклад, бригадою у складі 6 осіб за одну робочу зміну було випущено 10 одиниць продукції одного товару і 40 одиниць іншої виду товарів. У першому випадку норма витраченого часу дорівнює 30 хвилинам, тобто 0,5 год, а в другому - 45 хвилинам - 0,75 ч.
4
Щоб обчислити продуктивність праці бригади за одну годину, вам необхідно зробити наступне: (10 одиниць * 0,5 ч + 40 одиниць * 0,75 ч)/(6 чол * 8 ч ) = 0,73 одиниці продукції за 1 годину.
5
Щоб вирахувати продуктивність продукції у вартісному вираженні, ви повинні визначити суму робіт, зроблених за певний час. Наприклад, бригада з 6 чоловік за зміну, рівну 8 годинах, випустила продукції на 100000 рублів. Таким чином, продуктивність праці за 8 годин склала: 100000 рублів/6 осіб = 16667 рублейА за годину роботи: 16667 рублів/8:00 = 2083,4 рублів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lv4dIlRjaRU