Як встановлювати кріплення на сноуборд.

Дана стаття адресована новачкам, тільки що купили сноуборд. Тим, хто катається більше року, немає великої різниці, як встановлені кріплення на їх сноуборді.
Вам знадобиться
  • - сноуборд
  • - кріплення
  • - хрестова викрутка
  • - сноубордические черевики
Інструкція
1
По-перше, установка кріплень визначається характером катання. Вона абсолютно різна в залежності від того, «гуфі» ви або «регуляр», тобто яка нога ведуча - ліва або права відповідно. Щоб це дізнатися, потрібно попросити кого-небудь несподівано (це важливо!) Штовхнути вас, коли ви найменше будете цього чекати. Та нога, яку ви викинете вперед для збереження рівноваги, і є ведущей.Угли нахилу кріплень до центральної осі дошки залежать від рівня катання - чим вище рівень, тим вони меньше.Шіріна між кріпленнями також залежить від особистої зручності, визначається найчастіше довжиною ніг катальщика - чим довше ноги, тим ширше стійка.
2
Новачкові, як правило, всі ці поняття ні про що не говорять, тому ставляться кріплення найпростішим способом - за середніми отворам на дошці, з середньою шириною стійки і під кутом 90 градусів до центральної лінії сноуборда. Щоб не чіпляти сніг черевиками, краще, звичайно, відразу брати дошку ширше - вона більш стійка і терпляче прощає помилки початківцю, на відміну від професійних вузьких і легких маневрених ракет. Якщо черевик в кріпленнях, поставлених перпендикулярно краю дошки, вилазить за канти, доведеться трохи розгорнути кріплення, інакше все задоволення від катання буде іспорчено.Через кілька днів, коли будуть освоєні мінімальні навички катання - гальмування (в першу чергу!) І обидва повороту - обличчям і спиною до схилу, кріплення можна буде пересунути у відповідність з особистими відчуттями і побажаннями. Тут хрестова викрутка буде просто незаменіма.На самих кріпленнях є так звана "педаль газ-тормоз". Її регулювання визначається розміром черевик сноубордера. Тут потрібно якомога точніше підігнати її по нозі, від цього залежить контроль управління сноубордом.
Сноубордисти діляться на дві категорії - на «гуфі» з правосторонньою стійкою і «регуляр» - з лівосторонньої. Відповідно кріплення у кожної категорії мають дзеркальне відміну. Для того щоб змінити позицію провідної ноги, вам буде достатньо зняти ремінець ножного кріплення і переставити його на інше місце.
Інструкція
1
Підгонку кріплень почніть з регулювання кріплень під розмір ноги. Для цього розберіть гвинтове з'єднання, поставте ногу в кріплення і як слід затягніть кріплення з обох сторін. Потім відзначте отвори, що відповідають розміру вашої ноги, після чого поверніть гайки і гвинти на місце. При наявності м'якого кріплення відрегулюйте підтримку п'яти. Для цього необхідно зняти кріплення і розібрати гвинтове з'єднання.
2
Підтримку підйому ноги зафіксуйте в потрібному положенні і знову зберіть гвинтове з'єднання, затягнувши його з колишньою силою. Більш точне налаштування кута підйому ви можете зробити, застосувавши механізм тріскачки. Щоб зафіксувати щільно ногу слід пересувати важіль підйому поперемінно вгору-вниз. При необхідності послабити кріплення натисніть одночасно на маленькі важелі.
3
А тепер можна відрегулювати передній ремінець для кріплення носка. Знову розбираєте і знімаєте гвинтове з'єднання, встановлюєте підтримку підйому ноги в потрібне положення, ставите гвинтове з'єднання на місце і затягуєте його. Точну установку кута робите за допомогою тріскачки і, пересуваючи важіль підйому поперемінно вгору-вниз, жорстко фіксуєте свою ногу. При ослабленні кріплень натискаєте одночасно на маленькі важелі.
4
Щоб правильно підібрати ширину стійки, виміряйте довжину від середини щиколотки до середини коліна. Для точнішої підгонки слід пересувати кріплення по заставних в передню або задню частину сноуборда. Так, один крок на закладних сноуборда типу BURTON становить один дюйм (2.54 см).
5
А тепер потрібно зафіксувати правильне положення черевика на дошці або отцентровать його. Робите це, переміщаючи кріплення «по дірочках» вперед або назад відповідно розміру ноги. Для установки кутів кріплень потрібно знати особливості свого катання. Це ви можете зробити легким поворотом несильно затягнутих кріплень в сторони. Коли такої потреби немає, можете на передній і задній нозі встановити відповідно кути +18 і +3 градуси.