Як зробити блокнот.

Сьогодні блокнот потрібен не тільки для того, щоб записати інформацію або зробити начерк. Записна книжка стає мало не предметом мистецтва, і споживачі розшукують найкрасивіші з них в магазинах. А якщо нічого підходящого немає, можна зробити для себе блокнот самостійно.
Вам знадобиться
  • Папір, бавовняна тканина, бинт, циганська голка, синтетична нитка, клей ПВА, суперклей
Інструкція
1
Виберіть формат і папір. Залежно від цілей, вам може знадобитися блокнот стандартного формату А5 або А6, а може, взагалі квадратний або узкій.Вибірайте тип паперу для матеріалів, якими збираєтеся писати або малювати. Для гелевих та кулькових ручок беріть просту папір для письма, для пастелі, вугілля, акварелі, акрилу - спеціальний папір щільніше, для швидких начерків олівцем або ручкою - крафт.
2
Визначте метод кріплення. Один з варіантів - купити спеціальні кільця, які можна розкривати, щоб додати в блокнот нові сторінки. Або взяти спіраль від старого блокнота. Листи для блокнота і обкладинки складіть стопкою, олівцем намітьте отвори для кріплення і зробіть їх дироколом. Залишається тільки вставити листи на кріплення.
3
Також можна зробити нитяною палітурка вручну. В цьому випадку аркуші вдвічі більше потрібного формату зігніть навпіл і вставте один в одного. Зробіть декілька таких зошитів по 6-10 сторінок. Шилом проткніть на згинах отвори для зшивання. Покладіть стопку зошитів-заготовок під важкий прес.
4
Зробіть обкладинку. Вона може бути «цельнокроеная» або з двох половинок, якщо ви плануєте залишити корінець блокнота відкритим. Кількість варіантів оформлення обкладинки для блокнота прямує до нескінченності, вам залишається тільки вибрати, буде це, наприклад, декоративний папір ручної вичинки, шкіра або тканина. У кожному разі для основи використовуйте твердий, але не ламкий матеріал, наприклад, картон.
5
Циганського голкою з міцною синтетичною ниткою (беріть не дуже коротку, щоб вистачило на весь палітурка) зшийте зошити. Введіть голку в перший отвір на згині зошити зовні всередину, потім у другий отвір - назовні. Зшийте так першу тетрадь.Под стібок із зовнішнього боку зошити проденьте смужку бавовняної тканини такої ж ширини, що і стібок. По довжині смужка не повинна виходити за край сторінки вашого блокнота. Розмістіть цю і ще одну смужку на рівній відстані від верхнього і нижнього краю зошити.
6
Візьміть другу зошит і продовжуйте прошивати її тією ж ниткою по тій же схемі. Дійшовши до нижнього краю, просмикніть голку під сусідню петельку першого зошита і зробіть вузол. Прошийте так однією ниткою всі зошити, не забуваючи щоразу скріплювати один з одним краї сусідніх зошитів і підчіплювати ті дві смужки тканини під стібки зазначеним способом.
7
Приклейте слізуру. Для цього візьміть шматочок паперу розміром з третину сторінки блокнота. Один край цього паперу зігніть (досить відігнути 1 см) і приклейте до першої сторінки блокнота (безпосередньо у корінця). До другої сторони приклейте кінці смужок тканини, які ви до цього вплели в блокнот. Те ж саме виконайте на останній сторінці блокнота. Приклейте клеєм ПВА до слізуре і корінця шматок бинта висотою з блокнот. Це потрібно для зміцнення всієї конструкції.
8
Приклейте суперклеєм зібрану слізуру до обкладинки. З будь-якої щільного паперу виріжте форзаци і також приклейте їх - однією половинкою до першої сторінки блокнота, другий - поверх обкладинки зі слізурой. Після просушки під пресом блокнот можна використовувати.
Зверніть увагу
Щоб блокнот не розкривався, приклейте до задньої обкладинці гумку або пришити до тканинної обкладинці будь-яку застібку від ременя, стрічку або петлю з ґудзиком.
Корисна порада
Якщо як обкладинки ви використовуєте тканину, попередньо проклейте її флізеліном.