Як виробляти електроенергію.

Для вироблення електроенергії використовуються генератори різних конструкцій. Деякі з них настільки малогабаритні, що можуть бути побудовані домашнім майстром і використані в якості резервних джерел енергопостачання.
Інструкція
1
Поставте звичайний велосипед на спеціальну підставку, що перетворює його в велотренажер. Такі підставки продаються в спортивних магазинах. Якщо знайти її не вдається, виготовте її самостійно, наприклад, з дерева. Підставка повинна піднімати заднє колесо велосипеда над підлогою, щоб воно вільно оберталося.
2
Візьміть велосипедну динамомашину. Встановіть її не так на переднє колесо, як при звичайній їзді, а на заднє. Вона буде виробляти змінну напругу з діючим значенням в 6В при струмі навантаження до 0,5 А. Щоб не спалити обмотки динамомашини, не перевищуйте цей струм.
3
Щоб живити навантаження, розраховану на постійну напругу, підключіть до динамомашини випрямний міст, складений з діодів типу 1N4001. До виходу моста підключіть, дотримуючись полярності, електролітичний конденсатор ємністю близько 2000 мкФ, розрахований на напругу не менше 16 В. Пам'ятайте, що ні один з полюсів випрямляча, а значить і корпус навантаження, не можна з'єднувати з рамою велосипеда. Якщо це необхідно, замість двухполуперіодного випрямляча використовуйте однополуперіодний.
4
Напруга на конденсаторі фільтра складе: Vампл = Vдейств * sqrt (2) = 6 * 1,41 * 8,46 В. Якщо необхідно меншу напругу, використовуйте параметричний, компенсаційний або імпульсний стабілізатор, зібраний по будь-якої зручної схемою. Імпульсний стабілізатор не можна використовувати для харчування радіоприймачів, які працюють в низькочастотних діапазонах.
5
Не заряджайте акумулятори безпосередньо від випрямляча. Обов'язково використовуйте резистор, що обмежує струм заряду до рівного однієї десятої ємності. Щоб акумулятор більше не розряджався через стабілізатор при зупиненому генераторі, використовуйте розв'язують діод або реле зворотного струму. Заряджати акумулятори, що містять літій і його сполуки, таким способом можна.
6
Не намагайтеся використовувати в якості навантаження генератора цифровий фотоапарат. Від коливань напруги він швидко вийде з ладу. Краще зарядите від генератора акумулятори, а потім переставте їх в апарат.
Відповідно до закону збереження енергії, виробити останню неможливо. Можна лише перевести її з одного виду в інший. Існує значна кількість способів здійснення такого перетворення.
Інструкція
1
Для того, щоб перетворити хімічну енергію , збережену в пальному речовині, в теплову, спаліть його. Частина енергії при цьому буде виділятися у вигляді світла.
2
Перетворити теплову енергію в механічну можна двома способами. Щоб скористатися першим з них, спаліть речовина в обмеженому обсязі. Підвищення тиск, який при цьому виникне, використовуйте для переміщення об'єкта. Саме на цьому принципі працює двигун внутрішнього згоряння. Для перетворення теплової енергії в механічну другим способом помістіть в обмежений обсяг рідка речовина і нагрійте його будь-яким способом (не обов'язково шляхом спалювання чого-небудь) до температури кипіння. Одержаний пар направте в парову машину або турбіну.
3
Для перетворення механічної енергії в електричну побудуйте механізм, в якому рухома котушка переміщається повз нерухомий магніту, або навпаки. Існує безліч конструкцій таких механізмів, які називаються генераторами.
4
Для того щоб перетворити електричну енергію в механічну, використовуйте електродвигун тієї або іншої конструкції. Пам'ятайте, що, незважаючи на оборотність електромагнітних явищ, як двигун може бути використаний не будь генератор, а лише такий, в якому при подачі напруги створюються умови для виникнення обертового магнітного поля. Наприклад, в колекторному двигуні постійне обертання забезпечується за рахунок автоматичної комутації обмоток, а в асинхронному обертове магнітне поле виникає завдяки харчуванню обмоток статора трифазним змінним струмом.
5
Для перетворення електричної енергії в світлову скористайтеся різними джерелами світла: лампами розжарювання, лампами денного світла, світлодіодами і т.п. Останні два види джерел світла експлуатуйте спільно з пристроями для обмеження струму.
6
Для вироблення теплової енергії з електричної використовуйте потужні резистори. Це - мабуть, єдиний перетворювач енергії з ккд, близьким до 100%. У всіх інших випадках частина енергії при перетворенні неминуче втрачається на виділення тепла.
Зверніть увагу
Під час постановки будь-яких фізичних дослідів дотримуйтесь заходів безпеки.