Як виростити лимон на підвіконні.

Лимон відноситься до багаторічних рослин, його можна вирощувати в теплицях, на підвіконні. Деревце вимагає певного догляду, його не рекомендується переміщати, часто поливати. Плодоносить щорічно, не виносить холоду і протягів.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся, в якій частині приміщення ви будете вирощувати лимон. Ідеально підходить сонячна сторона. На вікні не повинно бути кватирок. В приміщенні повинен підтримуватися певний рівень вологості, при необхідності купите зволожувач повітря.
2
Придбайте горщик, бажано діаметром 22 см. У закритому грунті деревця можуть жити багато років. Для таких рослин підходить живильний грунт, однорідна за структурою. Ідеально підібрати суміш з листової і дернової землі, перегнилого гною і піску в рівному співвідношенні. Потрібно мати на увазі, що для вирощування цитрусових не підходять кислі грунти.
3
Поливайте лимон залежно від пори року. Взимку це робити потрібно рідше, ніж влітку, достатньо 1-2 рази на тиждень відфільтрованої водою. Заливати рослину не можна. Температура води повинна на 2-3 градуси перевищувати температуру повітря в приміщенні. Здійснюйте полив акуратно, недолік вологи також може привести до загибелі. Придбайте пульверизатор, з його допомогою обприскуйте листя водою 3-4 рази в тиждень.
4
Підгодовуйте рослина 1-2 рази на місяць з березня по вересень. Використовуйте пташиний або коров'ячий послід, попередньо розбавлений водою. Добрива настоюйте протягом трьох діб, можете купити мінеральні добрива. В даному випадку, спочатку полийте деревце, потім здійснюйте підгодівлю.
5
В березні ображати старі пагони, а молоді і сильні укоротите. Таким чином, ви досягнете більшої кількості плодів.
6
Першою ж навесні придбайте горщик на 2 см ширше попереднього в діаметрі і займіться пересадкою деревця. Повторюйте процедуру кожні 2-3 роки. Підберіть такий склад грунту: 1 частина листової землі, 2 частини дернової, 1 частина перегною, пісок. Перегній можете замінити торфом. На дно горщика покладіть дерен, крупнозернистий пісок або биті черепки.
7
Прищеплюйте рослину в міру необхідності, так воно буде краще рости. Лимон , вирощений з насінини можете прищеплювати, коли товщина стовбура досягне 8-10 мм в діаметрі. Робіть щеплення за допомогою вічка-нирки або держака узятих з уже плодоносних рослин.
8
В період цвітіння лимона, дотримуйте температуру в приміщенні не більше 16 градусів тепла, інакше квіти обсипаючи, видаляйте старі листи у міру появи зав'язей. На одну рослину має припадати не більше 10-12 листків. Вирощений з насіння лимон починає плодоносити лише на 12-15 рік життя.
9
Іноді на листках з'являється клейке виділення, в такому випадку вам потрібно обприскати рослину гасом, змішаним з милом (40г мила на 1 літр води і 5 крапель гасу). Або змащуйте листя кашкою цибулі, таким чином ви позбавитеся від шкідника, який ласує соком лимона.
10
Листя лимона може пошкодити павутинний кліщ, в даному випадку, вам необхідно придбати спеціальний засіб з магазину або застосувати добовий розчин з натертого часнику і цибулі (1 ч.л. на склянку води) або соку агави (150г листя на літр води). Обприскування повторюйте тричі, з інтервалом в 10 днів. На стовбурі також можуть з'явитися тріщинки, з яких витікає рідина. В цьому випадку виріжте пошкоджену кору, обробіть перекисом водню, потім замажте це місце глиною.
Плоди лимона дуже багаті вітамінами, особливо вітаміном С. Однак зовсім необов'язково купувати ці екзотичні фрукти в магазині чи на ринку. Можна виростити лимонне деревце прямо у себе вдома. Воно буде приносити смачні і корисні плоди.
Вам знадобиться
  • Родюча земля або річковий пісок, вода, скляна банка або п'ятилітрова пластикова пляшка, держак здорового плодоносного лимона, товчений деревне вугілля або спеціальні препарати для корнеобразования.
Інструкція
1
Найкраще вирощувати лимон за допомогою держака, взятого у дерева, яке вже приносить плоди. Зріжте держак 8-12 см завдовжки. На ньому має бути 3-4 листочка. Знизу держак повинен бути обрізаний прямо, під першою ниркою. Зверху його треба зрізати по косою, приблизно в 5 мм над останньою ниркою. Можна на добу замочити живці в спеціальному розчині, стимулюючому освіту коренів. Подібні препарати продаються в спеціалізованих магазинах. Інший варіант - присипати нижній зріз товченим деревним вугіллям. Доцільно взяти відразу кілька живців: на випадок, якщо один загине.
2
Після цього застроміть держак у вологий пісок. Деякі садівники використовують для вкорінення НЕ пісок, а родючий грунт. Так, за словами жителя Калузької області Валерія Кармалюка, найкраще брати для посадки землю з того місця, де росте кропива. Цей садівник-любитель додає в таку землю золу, річковий пісок, торф і комплексне добриво. Цією сумішшю він наповнює нижню частину розрізаної п'ятилітрової пляшки з-під води. В днище потрібно попередньо прорізати дірочки для стоку води.
3
Після того, як ви посадили черешки лимона, їх треба полити відстояною водою кімнатної температури. Потім живці слід закрити прозорою скляною банкою. Якщо ви посадили відростки в нижню половинку пластикової ємності, їх можна накрити верхньою половинкою. Місце такого імпровізованого парника - на самому сонячному вікні. Однак прямі сонячні промені черешкам протипоказані. Живці треба регулярно обприскувати відстояною водою кімнатної температури.
4
Приблизно через 3 тижні можна очікувати появи корінців і листочків. Однак перш, ніж пересадити ваш домашній лимон в горщик, його треба адаптувати. Для цього укорінений саджанець лимона на 2-3 години залишають без верхнього покриття. Потім час збільшується до 3-4 годин. Через 2 тижні укриття прибирають, а саджанець пересаджують в невеликий горщик. Не варто занадто заглиблювати молоде деревце.
Зверніть увагу
У домашнього лимона потрібно формувати крону. Інакше він буде погано плодоносити. Для початку зріжте нижні пагони, потім верхні. У ствола треба залишати лише 3-4 гілочки. вони повинні бути направлені в різні сторони.
Корисна порада
Якщо молодий домашній лимон випустив квіточки, їх треба обірвати. Рання зав'язь плодів може пошкодити деревцю, виснажити його.