Як клеїти дошки.

З невеликих шматочків дощок можна склеїти конструкції практично будь-якої форми. Для цього краще використовувати маломірні деревину зниженої якості з видаленням сучків і вад. Клейові з'єднання міцні, водостійкі, не піддаються гнилі. Склеєні дерев'яні вироби надійні і служать довго.
Вам знадобиться
  • - Дошки;
  • - клей;
  • - стругальний верстат;
  • - струбцини.
Інструкція
1
Використовуйте для склеювання дошки перерізом не більше 50 міліметрів і не ширше 180 міліметрів. Якщо візьмете деревину великих розмірів, то при висиханні вона пожолобиться. Це призведе до руйнування клейових швів. При роботі використовуйте тільки сухий матеріал, з вологістю не більше десяти відсотків.
2
Почніть роботу з того, що відстругайте дошки . Глибина знятого шару повинна бути не менше трьох міліметрів. В цьому випадку клейовий шов вийде тонким. Враховуйте напрям волокон і річних шарів при підборі склеюваних частин.
3
Застосовуйте для зрощування дошки клейові склади, виготовлені на основі термоактивних смол. Додайте в клеїть мінеральні пігменти під колір деревини з розрахунку вісім-десять відсотків за об'ємом. Шви склейки стануть менш помітні.
4
Нанесіть клей на обидві склеювані сторони дощок. Змазування клейовий сумішшю тільки однієї поверхні не дасть рівномірного змочування частин інший. Це призведе до непроклеєного плямам і до зниження міцності продукту. Товстий шар також не дасть ефекту. При запресовуванні це сприяє витискуванню і втрати часу на його видалення.
5
Покривши клеєм деревину, витримайте час, вказаний виробником клейової маси. За цей проміжок наростає концентрація і випаровується волога. Це особливо важливо при рідких складах суміші і високій температурі в приміщенні. В холодному приміщенні клеїти можна відразу. Не допускайте всередині робочої зони протягів та запилення.
6
З'єднайте намазані деталі і, щільно їх притискаючи, стягніть струбцинами. Для цієї мети можуть підійти лещата або прес. Величину тиску визначайте по густоті клею. Утворилися в ході склеювання провисання видаліть на фрезерному верстаті.
Зверніть увагу
Сильний тиск на дошки при запресовуванні не рекомендується. Воно веде до усадки деревини.
Корисна порада
В холодному приміщенні прогрівайте склеювані дошки, але не більше ніж до сорока п'яти градусів.