Як малювати акриловими фарбами. Кисті для малювання акриловими фарбами.

Ними можна малювати практично по будь-якій поверхні, вони не распливутся від випадкового попадання води, не вицвітуть на сонці і не потріскаються. Вони поєднують в собі властивості акварелі і масла. Загалом, акрилові фарби - просто радість художника. Малювати ними легко і приємно, якщо знати кілька основних прийомів.
Вам знадобиться
  • Папір, кисті, акрилова фарба, вода
Інструкція
1
Підготуйте поверхню. Малювати акрилом можна на папері (краще щільною, акварельного, наприклад), дереві, склі, пластмасі та інших матеріалах. Після висихання фарба перетвориться в тонку еластичну плівку, стійку до води, світла, механічного впливу. Залежно від матеріалу-основи виберіть акрилову фарбу для гладких або для пористих поверхонь.
2
Для початку знайомства з акрилом вам достатньо буде набору з шести кольорів. Вони легко змішуються, а при нанесенні нового шару на висохлий попередній відтінків не змішаються і не дадуть ефект «бруду», як це часто буває з гуашшю.
3
Для створення напівпрозорого шару розведіть фарбу водою - можна зробити це в палітрі або в будь-якій зручній баночці. Сильно розведену фарбу наносите м'якими кистями: вони краще вбирають і віддають рідина. Спробуйте нанести декілька шарів напівпрозорої розведеної акрилової фарби (кожен раз чекаючи, поки висохне попередній шар), у вас вийде цікавий ефект м'якого «світіння» різних відтінків один через одного. Для несильно розведеної акрилової фарби використовуйте синтетичну нейлонову кисть.
4
Для малювання нерозбавленим акрилом візьміть жорстку синтетичну кисть, прямокутну і широку - так ви зможете швидко покрити насиченим щільним кольором велику поверхню. Рухи повинні бути досить швидкими, бо акрилова фарба швидко висихає. Тонкий шар висохне за пару хвилин, густий - за 15-20. Для акуратної промальовування дрібних деталей візьміть колонкову кість.Еслі в процесі малювання ви помилилися або рука здригнулася, не турбуйтеся. Зіпсований фрагмент можна покрити новим шаром густого акрилу і виправити помилку.
5
За допомогою акрилової фарби можна створювати найрізноманітніші фактури. Нанесіть його пензликом з щетини з нерівними краями, і малюнок складно буде відрізнити від олійного живопису. Нанесіть на мокру папір кілька кольорів поруч, а потім швидко з'єднайте всі ряди чистої мокрою кистю - і вони змішаються, нагадуючи акварель.
6
Для завершення малюнка ви можете використовувати маркери, гелеві та кулькові ручки і навіть кольорові олівці поверх висохлого акрилу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YDVUn184xLk
Зверніть увагу
Засохлу акрилову фарбу дуже складно змити. Під час роботи тримайте кисті у воді, а після того, як закінчили малювати, ретельно промийте їх водою.
Корисна порада
Розбавляти акрилові фарби можна водою або акриловими сполучними. При розведенні водою зносостійкість фарби знижується. Для закріплення малюнка можна (але не обов'язково) використовувати акрилові лаки з матовим або глянцевим ефектом.