Як написати характеристику для школяра.

Характеристику на школяра зазвичай становить його класний керівник або один з педагогів. Цей документ допомагає новому викладачеві швидше зорієнтуватися щодо особистих якостей і особливостей учня, налагодити контакт з ним і забезпечити найбільш безболісний для дитини перехід в новий колектив і нові умови.
Інструкція
1
Вкажіть повністю прізвище, ім'я та по батькові учня, його клас і школу, дату народження та адресу проживання.
2
При описі рівня розвитку та особистих якостей дитини використовуйте розроблену фахівцями психолого-педагогічну карту учня, з якою можна ознайомитися, наприклад, тут http://blanki.ucoz.ru/news/2009-09-10-15.
3
Починайте зі відомостей про навчання, наскільки школяр зацікавлений в різних навчальних предметах, чи проявляє до чогось підвищений інтерес, орієнтований Чи на якусь професію (для старших школярів).
4
Опишіть поведінку учня, його темперамент, чи мають місце конфлікти з вчителями або однокласниками. Вкажіть, наскільки дитина дисциплінований, посидющий, доброзичливий або агресивний і інші необхідні відомості, що стосуються його поведінки.
5
Далі надайте відомості про громадську активність учня: чи є він хорошим організатором або має слабкі організаторські здібності, чи є лідером в класі, з ентузіазмом чи приймає участь у різних шкільних і позашкільних заходах.
6
Опишіть потім особливості спілкування учня в школі: чи багато у нього друзів, наскільки дитина відкрита або сором'язливий, чи є які-небудь проблеми в спілкуванні з іншими дітьми, чи робить він на когось негативний вплив або сам схильний до впливу оточуючих.
7
Вкажіть особистісні особливості дитини, які, на вашу думку, його найбільш точно характеризують. Можливо, це впевненість або невпевненість у собі, честолюбство, скромність, ставлення до себе і своїх можливостях. Тут же вкажіть ваше власне ставлення до школяра, викликає він симпатію.
8
Завершіть характеристику відомостями про відносини в родині учня, який стиль виховання воліють його батьки, наскільки його контролюють, не обмежують його самостійність. Опишіть загальну атмосферу в родині і відносини дитини з батьками, ступінь довіри і взаєморозуміння в сім'ї.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Z6v6hUjgcT0