Як підключити тахометр.

Автомобільний прилад тахометр при роботі видає інформацію про кількість обертів колінчастого вала. Це дозволяє водієві вибирати найбільш оптимальний режим водіння, щоб не перевантажувати двигун. Процес підключення тахометр а до автомобілів сімейства ВАЗ має кілька особливостей, так як завод випускає як інжекторні, так і карбюраторні моделі.
Інструкція
1
Візьміть механічний трос і підключіть його до двигуна і до тахометр у. При цьому способі прилад показує оберти двигуна. Підключіть тахометр до системи запалювання карбюраторного автомобіля ВАЗ: «+» - на «+» запалювання, «маса» - на бортове заземлення, «-» - на «-» котушки запалювання. При цьому способі прилад перетворює частоту імпульсів в електромагнітне поле. Цей сигнал обробляється за допомогою електронного пристрою і значення відображається на приладовій панелі. Робота тахометр а залежить від виду двигуна. Приміром, на чотирициліндровому чотиритактному двигуні два імпульсу відповідають одному обороту коленвала. Вони перетворюються в сигнал, значення якого відображається на приладі.
2
Підключіть тахометр в инжекторном двигуні до контролера електронної системи управління двигуном, а не так як в карбюраторних - до запалювання: «маса» - на бортове заземлення, «+» - на «+» запалювання, «вход1» - на ЕСУД, «вход2» - на датчик положення колінчастого валу. Тим самим зчитування імпульсів буде проводитися безпосередньо з контролера, що одержує дані з датчика положення колінчастого валу. Звичайно, тахометр не рахується приладом, без якого не можна керувати автомобілем, але багато автовласників використовують його показання при водінні. Особливо він корисний новачкам, які ще не можуть «на слух» визначати оберти двигуна і, відповідно, зорієнтуватися при перемиканні КПП.
3
Проводьте підключення і заміну тахометр а тільки в автосервісі, так як це є не простим завданням. Не приєднуйте прилади, які не призначені саме для даної моделі, в іншому випадку свідчення будуть не правильними. Якщо, ви вирішили зробити заміну самостійно, то перед цим порадьтеся з фахівцями, щоб ваші дії не завдали шкоди бортовий електричній системі автомобіля.