Як знайти село.

Масове переселення людей в міста привело до появи покинутих сіл, які вже не позначаються на сучасних картах. Пошуки таких поселень - захоплююче заняття, в процесі якого з'являються навички роботи з архівами, заводяться нові знайомства і розвивається вміння орієнтуватися на місцевості.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер, підключений до інтернету;
  • - карта;
  • - компас;
  • - надійне взуття;
  • - одяг з довгими штанинами і рукавами.
Інструкція
1
Зверніться до регіонального архів. У ньому знайдете старі карти і документи, в яких згадується село, яку ви шукаєте. Адреси та телефони архівів суб'єктів Російської Федерації ви можете знайти на офіційному сайті Федерального архівного агентства (Росархіву) у розділі «Регіональні архіви»: http://www.rusarchives.ru/state/list.shtml.
2
Спробуйте знайти покинуту село на сайті зниклих міст Росії та СРСР http://megapolis-cities.ru. у розділі «Невідомий мегаполіс. Села, слободи, садиби, знищені сучасної міської забудовою ».
3
Розпитайте старожилів, істориків, краєзнавців, лісників і мисливців, які проживають в найближчому по відношенню до передбачуваного місця знаходження села населеному пункті. Можливо, вони допоможуть вам з пошуком інформації.
4
Створіть тему з проханням про допомогу в пошуках села в місцевому форумі, форумі любителів подорожувати автостопом.
5
Після того як ви встановите приблизне місцезнаходження розшукуваного населеного пункту, придбайте сучасну карту місцевості і вирушайте на пошуки.
6
Одягніть зручний міцну взуття, одяг з довгими штанинами і рукавами. Запасіться їжею і водою. Візьміть компас. Повідомте кому-небудь про те, куди ви збираєтеся йти, в який час плануєте повернутися. Найкращим варіантом буде похід на пошуки покинутої села разом з ким-небудь з мешканців, добре знаються на місцевості.
7
Перебуваючи на місці, орієнтуйтеся на річки та водойми. Зазвичай поселення розташовуються поруч з джерелами води, на височинах. Зверніть увагу на навколишнє рослинність: на місці покинутих сіл ще довгий час ростуть яблуні, черемха, малина; з трав - кропива, реп'ях, лобода. Якщо поселення було закинуто понад 50 років тому, то на його місці дерева більш низькі і молоді, ніж навколишній ліс.
Корисна порада
Спробуйте знайти по надгробиям місцеве кладовище. Кладовища зазвичай «живуть» довше, ніж самі поселення, т.к. родичі і після переїзду приїжджають доглядати за могилами.