Як відкрити курси англійської мови.

Уже багато років попит на послуги викладання англійської мови залишається незмінно високим. Причини його вивчення різні: комусь іноземну мову потрібно для роботи, комусь - для подорожей по світу або для особистого спілкування з іноземцями. Курси англійського мови зазвичай відкривають люди, мають лінгвістичну освіту і досвід викладання.
Інструкція
1
Визначте основні напрямки роботи: вікову категорію учнів, спеціалізацію (розмовна мова, ділова сфера) і методики викладання, режим роботи і цінову політику виходячи з ринкових умов.
2
Обличчям і запорукою хорошої репутації вашої організації стане штат викладачів. Всі вони повинні бути дипломованими фахівцями з досвідом роботи не менше 3-5 років. Це можуть бути російськомовні викладачі або носії англійської мови , що проживають в Росії. Приділіть особливу увагу питанню писку претендентів. Відбір слід доручити людині, здатному кваліфіковано оцінити професійний рівень претендентів.
3
Розмір приміщення, де відбуватимуться заняття, залежить від кількості учнів в лінгвістичних групах. В середньому клас комплектується з 10 чоловік. Будуть потрібні зручні столи і стільці. Для економії місця можна використовувати офісні крісла з вбудованими підставками для письма. Також знадобиться додаткові приміщення для адміністративних цілей і відпочинку персоналу. Інтер'єр повинен бути спокійним, приємним, бажано з елементами декору, дотичними до Англії і англомовним країнам. Подбайте про хороше освітлення, так як найчастіше заняття проводяться у вечірній час.
4
Надання додаткових послуг вигідно виділить вас серед конкурентів. Ви можете проводити клубні вечори з обговоренням певних розмовних тем за чаєм або організовувати перегляди фільмів англійською мовою з коментарями викладача. Це допоможе залучити іншу категорію клієнтів, що не навчаються на курсах, але бажаючих вдосконалювати свої мовні навички.
5
Найкращою рекламою для мовних курсів є хороша репутація, яка напрацьовується не один рік. Для залучення клієнтів можна використовувати роздачу флаєрів в районі розміщення вашого офісу. Також вам знадобиться інтернет сайт. Крім основної інформації про заняття, розкладі, цінах і контактних даних, варто розмістити корисні матеріали для вивчають англійську мову, наприклад, з лінгвістики та країнознавства.
6
Можлива робота на основі франчайзингу з якою-небудь відомою мережею шкіл іноземних мов. В цьому випадку ви скоротите ризики створення бізнесу з нуля. Франчайзер надасть консультативні послуги з управління навчальним центром, найму кваліфікованих викладачів, організовує для них тренінги при необхідності, надасть методичні та рекламні матеріали. При цьому франчайзі бере на себе зобов'язання відповідати стандартам використовуваного бренду.
Англійська мова прагнуть вивчати майже все, тому відкриття курсів англійської мови може стати вигідним бізнесом зі стабільно зростаючим прибутком. При відкритті подібних курсів варто звертати увагу на специфіку населеного пункту, основних клієнтів (діти або дорослі) і наявність складу кваліфікованих викладачів. Курси , як і будь іншої бізнес, необхідно буде зареєструвати в установленому законом порядку.
Інструкція
1
Те, якими будуть ваші курси, сильно залежить від населеного пункту. В маленькому місті бажаючих вивчати англійську мову не дуже багато, в основному це школярі різного віку та рівня підготовки. Тому знадобляться курси загальної англійської мови (за шкільною програмою). У великих містах користуватиметься попитом і ділова англійська мова, і юридичний, і технічний.
2
Визначтеся з вашими основними клієнтами. Навіть в мегаполісі не має сенсу відкривати відразу багатопрофільні курси англійської мови. Відкрийте спочатку кілька найпопулярніших напрямків (англійська для старшокласників, ази ділової англійської і т.д.). З ростом популярності ваших курсів і припливом клієнтів можна буде розвивати інші напрямки.
3
Знайдіть викладачів, які сильні саме в тих областях англійської мови, які будуть користуватися найбільшим попитом. Найкраще брати викладачів з досвідом роботи, але для навчання першим крокам в англійській мові підійдуть і перспективні студенти спеціалізованих вузів.
4
Не забудьте про рекламу курсів. Виготовте листівки і поширюйте їх в місцях скупчення ваших потенційних клієнтів (у офісних центрів, непрофільних вузів, шкіл). Підготуйте рекламну інтернет-розсилку, в якій в простій і доступній формі розповідалося б про переваги ваших курсів, і почніть відправляти її за адресами потребуючих співробітниках зі знанням англійської мови компаній. Такі компанії можуть оплатити навчання у вас своїх співробітників, якщо ви їх зацікавите.
5
Займіться обладнанням приміщення для занять. Воно повинно бути досить просторим і мати все необхідне для занять (комп'ютери, навушники, дошка з маркером). Заздалегідь купіть підручники, за якими ви будете займатися. Потім ви зможете продати їх клієнтам, адже їм легше буде купити підручники у вас, ніж шукати їх по всьому місту.
6
Підходящої організаційно-правовою формою для курсів англійської мови буде некомерційне освітній заклад (НОУ). Щоб його зареєструвати, потрібно розробити статут, мати в оренді відповідні приміщення, сплатити державне мито. Реєстрація НОУ здійснюється територіальними органами Міністерства юстиції.