Як перевірити маршрутизатор. Як дізнатися що маршурізатор згорів.

Для перевірки працездатності маршрутизатора необхідно підключити пристрій до інтернету і створити безпровідну мережу. Природно, після цього потрібно по черзі перевірити всі його LAN-порти.
Вам знадобиться
  • - Мережеві кабелі;
  • - ноутбук.
Інструкція
1
Для початку переконайтеся в тому, що ваш інтернет-аккаунт активний. Підключіть кабель до комп'ютера і налаштуйте з'єднання з сервером. Переконайтеся в тому, що з'єднання з інтернетом працює стабільно. Тепер підключіть кабель провайдера до WAN-порту маршрутизатора .
2
З'єднайте за допомогою мережевого кабелю LAN-порт мережного обладнання з комп'ютером. Відкрийте інтернет-браузер і перейдіть в веб-інтерфейс налаштувань маршрутизатора . Відкрийте меню WAN (Internet Connection) і налаштуйте з'єднання з сервером. Обов'язково перевірте правильність заданих налаштувань. Збережіть параметри цього меню і перезавантажте пристрій. Переконайтеся в активності функції DHCP і NAT.
3
Налаштуйте мережевий адаптер комп'ютера, вибравши використання динамічного IP-адреси. Переконайтеся в тому, що доступ в інтернет стабільно працює. Тепер по черзі підключіть комп'ютер до інших LAN-портам маршрутизатора . Перевірте їх працездатність.
4
Якщо у вас не вийшло підключитися до інтернету через якийсь порт, то перевірте настройки фаєрволла маршрутизатора . Переконайтеся в тому, що в таблиці маршрутизації (Route Table) не прописані статичні маршрути для певних LAN-портів.
5
Тепер відкрийте меню Wireless Settings (Wi-Fi) і створіть бездротову точку доступу. Обов'язково виберіть ті параметри бездротової мережі, з якими зможе працювати ваш ноутбук. Перезавантажте маршрутизатор, щоб застосувати зміни.
6
Підключіть ноутбук або стаціонарний комп'ютер (через Wi-Fi адаптер) до створеної точки доступу. Переконайтеся в тому, що доступ в інтернет присутній. Перевірте наявність зв'язку між пристроями, що входять до складу кабельної та бездротової мереж.
7
Спробуйте підключити одночасно декілька комп'ютерів до LAN-портам і до бездротової мережі. Переконайтеся у відсутності великих затримок в мережі. Якщо ніяких проблем не було виявлено, значить даний маршрутизатор повністю справний.
Зверніть увагу
Чи вивчаєте наклейку на днище або упаковці Wi-Fi роутера і дізнаєтеся його апаратну версію. В першу чергу, після придбання роутера рекомендується (не обов'язково) зареєструвати його. Для того, щоб налаштувати Wi-Fi роутер, потрібно налаштувати комп'ютер, з якого здійснюється вихід в мережу інтернет - визначити протокол і тип підключення до провайдера.
Корисна порада
Для того щоб визначити пункт призначення, кому направляється інформація, у всіх мережевих пристроїв мається мережевий адресу, IP, який записується як чотири десяткових числа від 0 до 255, розділених крапками. Перед тим, як як дізнатися ip роутера, необхідно розібратися в теоретичній частині питання - IP-адреси поділяються на 2 категорії - на публічні (їх ще називають білі, зовнішні адреси), і приватні (сірі, внутрішні).