Як зробити ремонт двигуна ВАЗа.

Двигун про праву вважається основним елементом автомобіля, його серцем. Від його роботи залежить все інше. Також як і будь-який «організм» мотор може «хворіти», а потім і зовсім зламатися. Це відбувається з різних причин. Наприклад, погане паливо або масло, не вчасно помітили сигнал падіння тиску або рівня масла, заводський брак, великий пробіг. Зробити кап ремонт двигуну ВАЗ не складе особливих труднощів, потрібно тільки мати деякі навички подібної роботи. В іншому випадку - краще звернутися до фахівців.
Вам знадобиться
  • - ключі на 10 до 36;
  • - головки на 14, 17, 19, 21;
  • - викрутка;
  • - молоток;
  • - знімач масляного фільтра;
Інструкція
1
Злийте з мотора масло і охолоджуючу рідину. Від'єднайте водяні патрубки від радіатора і демонтуйте його.
2
Демонтуйте все навісне обладнання - повітряний фільтр, карбюратор, впускний і випускний колектори, головку блоку циліндрів, генератор. Від'єднайте карданний вал від КПП, потім відкрутіть 4 болти, які кріплять коробку передач до двигуна. Праворуч і ліворуч знизу відкрутите дві передні подушки двигуна, які стоять на передній балці. Блок можна дістати руками, удвох. Витягніть двигун автомобіля через верх. Поставте його на чисту рівну площадку.
3
Зніміть з нього піддон, масляний насос, маховик, кришку сальника, відкрутіть шатуни, витягніть їх разом з поршнями вгору, зніміть коліно. На шатунной кришці і шатуне вибиті номера циліндра, куди вони встановлюються. Шатунниє кришки невзаємозамінні (при виготовленні шатун обробляється разом з нею). Цифри (номера циліндра) при складанні на кришці і шатуне повинні бути з одного боку. Вкладиші, в якому б стані вони не були, замініть надалі. Вибийте пальці з поршнів. Віддайте блок на расточку токарю. Йому ж віддайте новий розмір поршнів, щоб підігнати їх під блок. Також на расточку віддайте і колінчастий вал. За підсумковими розмірами шийок, підберіть ремонт ниє вкладиші.
4
Запресуйте пальці в нові поршні, нагріваючи шийки шатуна в маслі. Одягніть кільця. Поршні слід ставити в блок за допомогою спеціальної оправлення, але можна обійтися і двома плоскими викрутками плюс чотири руки.
5
Поставте вкладиші, це процедура не важка. Простягніть шатунні і корінні кришки динамометричним ключем з необхідним моментом затягування. Зберіть двигун. Поміняйте коромисла в головці блоку, маслоотражательних кільця. Відрегулюйте тепловий зазор.
6
Встановіть двигун на автомобіль в зворотному порядку. Поставте нові свічки, відрегулюйте запалювання і пройдіть обкатку на мінеральному маслі. Перший час не перевантажуйте мотор, намагайтеся не перевищувати 2000-2500 об/хв.