Як прибрати подряпину на склі. Як заполірувати подряпини на лобовому склі.

Ми часто стикаємося з такою проблемою, як подряпина на стеклах: це можуть бути подряпини на віконному склі, лобовому склі автомобіля або подряпини на стеклах годин або стільникового телефону.
Вам знадобиться
  • - поліруючі рідини
  • - паста ГОІ
  • - невеликий шматок матерії
  • - полірувальна машинка
Інструкція
1
Незважаючи на вид і характер подряпини, слід усвідомити таке: мікроподряпини заполірувати цілком можливо, а глибокі подряпини не піддадуться цій процедурі. Тому, якщо ви бачите, що подряпини мають великий розмір, не витрачайте свій час даремно, вчіться на чужих ошібках.С чого варто почати? Почніть з пасти ГОІ. Хто був в армії або на зборах військовослужбовців, знає, що це. Сенс в тому, що в оптиці її застосовують для полірування стекол. Нам необхідно нагріти пасту до стану плавлення (це можливо зробити навіть запальничкою) і ретельно розтерти на шматочку матерії, щоб паста вбралася в тканину. Найкраще взяти повстяний матеріал - чим тонше буде цей матеріал, тим краще. Після цього ми виробляємо кругові рухи на місці мікротріщини. Таким чином, рухаючись від тріщини до тріщини, можна заполірувати всі недоліки нашого скла.
2
Також можна використовувати "поліролі" - поліруючі рідини. Найчастіше їх можна зустріти в автомагазинах. Технологія використання полиролей набагато простіше - наносимо на скло і розтираємо чистим шматочком матерії без ворсинок до зникнення мікротріщин.
Зверніть увагу
Варто відзначити, що паста ГОІ буває декількох видів. Необхідно користуватися тією, що використовують в скляному справі, або для виготовлення окулярів.
Корисна порада
Можна скористатися полірувальної машинкою, так ви заощадите багато часу. Заміною цієї машинки може послужити будь мотор з невеликою швидкістю обертання (підійде моторчик від побутового аудиоплеера).
Скло - дуже крихкий матеріал і видалити повністю подряпини (особливо великі), не пошкодивши поверхню, не вийде. Для усунення подряпин і дефектів використовують різні методи полірування або шліфування з подальшою поліровкою. Для цього застосовують спеціальні пасти, полірувальні машини, наждачний папір.
Вам знадобиться
  • Спеціальна паста, полірувальна машина, наждачний папір
Інструкція
1
Видалення подряпин зі стекол вікон, лобових стекол автомобілів і акваріумних стекол має свої особливості. Такі скла шліфувати ні в якому разі не можна, так як ніколи не вийде зняти рівний шар, а через нерівності може проявитися ефект лінзи. Хоча таке скло і виглядатиме нормально, але це тільки на перший погляд. Воно буде ускладнювати і спотворювати огляд, що може привести до погіршення зору.
2
Для цих стекол необхідно використовувати полірування, так як при поліруванні скло втрачає в товщині всього частки мікрон, при цьому дрібні подряпини віддаляються і скло стає більш прозорим. Можна використовувати пасту з зерном до 0,5 мікрон - найдрібніша, а найкращий ефект досягається з пастою «поляра». Для зовсім дрібних подряпин використовується алмазна паста (доводочна), також вона допоможе і при видаленні незмивних плям.
3
Для видалення подряпин з більш товстих стекол, особливо, якщо на них багато дрібних або великих подряпин, використовують шліфування, але потім обов'язково треба і відполірувати поверхню. Для ручної шліфовки використовують наждачний папір №200-800, середньо- і грубозернисті пасти (алмазні та борні, проміжну і шліфують). Чим більше подряпина, тим більше зерно потрібно застосовувати на першому етапі, на другому менше, на третьому ще менше і так далі. Це процес дуже довгий і трудомісткий. За допомогою спеціальних машин, звичайно, справа піде швидше. Але якщо ви не хочете остаточно зіпсувати скло, то вам спочатку потрібно потренуватися на іншому склі, яке не шкода, щоб визначитися, з яким ступенем натискання потрібно шліфувати.
Зверніть увагу
Видалення подряпин зі скла - це довгий і, що вимагає терпіння процес. На те, щоб видалити хоча б одну подряпину, у вас піде часу в кілька разів більше, ніж того, який ви витратили на пошук і прочитання даної статті. Якщо скло дороге, то спочатку бажаніше дізнатися у фахівця, чи можна його відполірувати, а якщо не можна, то краще купіть нову, щоб даремно не витрачати час.
Корисна порада
Як видалити подряпину зі стеклаСразу хотілося, щоб ви зрозуміли, що видалити подряпину зі скла не так легко, а навіть важко і для цього потрібно чимало часу і терпіння. В деяких випадках легше і дешевше купити нове скло, але, наприклад, якщо ви випадково подряпали сторону акваріума або скло в автомобілі, то тут буде краще самому позбутися цих подряпин. Технології видалення подряпин з різних видів стекол практично не відрізняються один від одного, але є певні нюанси.