Як налаштовувати акустичну гітару.

Налаштування гітари - перше, чим потрібно опанувати новачкові для роботи з цим інструментом. Засмучена гітара геть зіпсує музичний слух, а відновити його, на жаль, вже неможливо.
Вам знадобиться
  • - гітара
  • - камертон
  • - терпіння
Інструкція
1
Найлегше налаштовувати гітару за допомогою іншої налаштованої гітари. В іншому випадку можна знайти ще кілька варіантов.Классіческій спосіб настройки - вилочкової камертон. При ударі він видає звук ля (А) першої октави. Тихенько вдаривши по кінця вилки, покладіть камертон на якусь тверду поверхню (стіл, щоб він довше звучав, і налаштуйте з ним в унісон першу струну, затиснуту на п'ятому ладу.Затем, так само в унісон, налаштовуються інші струни: з першої відкритої - друга, затиснута на п'ятому ладу, з другої відкритою - третя, затиснута на четвертому ладу, кожна з решти струни затискається на п'ятому ладу і налаштовується в унісон з предидущей.Очень простий у зверненні онлайновий гітарний камертон, що видає при кліці на кнопку з потрібною струною звук, за яким цю струну і потрібно налаштувати.
2
Перераховані вище способи припускають наявність музичного слуху. А як же бути, якщо слуху ні? В цьому випадку існують інші способи настройки. Наприклад, гітарний тюнер. Має вбудований мікрофон для налаштування акустики і при звуковидобуванні із струни визначає ноту, яка цієї струні відповідає. Далі потрібно лише крутити колки на гітарі, поки не загориться індикатор, який показує, що настройка струни успішно закінчена.
3
Буває ще комп'ютерна програма настройки. В общем-то, замінює покупку тюнера. Потрібно лише підключити мікрофон до комп'ютера. Все так само, як і при налаштуванні за допомогою тюнера - крутите колки, поки цифровий індикатор не стане точно по центру потрібної ноти.Со часом ви запам'ятаєте звучання кожної струни і зможете перейти до налаштування без будь-яких додаткових девайсів, октавним способом і способом флажолетів . Тренуйтеся кожен день, і у вас все обов'язково вийде.
Акустична гітара - інструмент, на якому починають вчитися грати. Багатий вибір музичних інструментів, представлений в магазинах, може збентежити покупця. Як вибрати хорошу гітару з оксамитовим звучанням, а не дошки зі струнами? На що потрібно звернути увагу при покупці акустичної гітари?
Інструкція
1
Виберіть, на яких струнах ви будете грати: нейлонових або металевих. Нейлонові струни більше підходять для музиканта. Вони легше притискаються до грифа, і звикання подушечок пальців в такому разі проходить більш безболісно. У металевих струн більш дзвінке і різке звучання, але їх складніше затискати. На інструмент, розрахований на нейлонові струни не можна встановлювати металеві через більш сильного натягу. І навпаки - якщо встановити нейлонові струни на гітару для металевих струн - буде неживий, глухий звук.
2
Купуйте гітару в магазині, де можна подивитися, помацати, пограти на інструменті. Послухайте, чи подобатися вам звук, чи легко його витягати, чи приємно тримати гітару в руках. У двох однакових на вигляд гітар може бути зовсім різне звучання.
3
Подивіться, чи немає на інструменті відколів, подряпин, викривлень. Якщо такі виявляться, краще візьміть іншу гітару.
4
Розгляньте гриф. Перевірте прогин грифа - затисніть струну на першому та дванадцятому ладах, і подивіться, якою буде проміжок на 7 ладу. Цей зазор повинен бути в межах 0.5 - 1.0 мм. Перевірте висоту нижнього поріжка - відстань між ладний порожком і відкритою струною на дванадцятому ладу повинно бути 3 - 4 мм. Не переживайте, якщо якийсь з цих параметрів не увійшов до межі норми, вони регулюються. Перевірте, чи рівно стоять лади на грифі, чи немає перекосу - подивіться уздовж грифа від деки до голівки.
5
Перевірте лад гітари. Налаштуйте інструмент, послухайте звучання гітари в цілому. Перевірте мензуру - відкрита струна повинна бути на октаву нижче, ніж поверсі струна, затиснута на дванадцятому ладу. А флажолет на дванадцятому ладу повинен збігатися з нотою на цьому ж ладу. Перевірте збіг звучання нот в різних позиціях - наприклад, нота мі на відкритій першій струні, вона ж на п'ятому ладу другій струні, вона ж на дев'ятому ладу третьої струни, вона ж на чотирнадцятому ладу четвертої струни і так далі - поки дозволить гриф. Повторіть таку ж операцію з іншими нотами. Послухайте, чи немає брязкоту струн про ладові поріжки - почергово візьміть барі на кожному ладу і витягніть звук.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oKMGAl4MRaE