Як змалювати малюнок.

Перемальовування зображень - хороший спосіб набити руку в малюванні. Змалювати вже готове часто буває простіше, ніж створити картину з голови або намалювати об'єкт з натури. Є кілька методів перемальовування.
Інструкція
1
Один із способів перемальовування - метод розбивки на квадрати. Він особливо хороший, коли вихідне зображення потрібно масштабувати - збільшити або, навпаки, зробити дрібніше. Розбийте лист з вихідним зображенням на рівні квадрати, відносно великі чи дрібні, як вам зручніше. Потім візьміть чистий аркуш паперу і расчертите його на таку ж кількість квадратів. Використовуйте олівець, щоб після перемальовування сітку можна було стерти. Розгляньте кожен квадрат малюнка, вивчіть розташування ліній. Повторіть вміст кожного квадрата на чистому аркуші паперу, слідуючи за лініями.
2
Інший спосіб - представлення зображеного об'єкта у вигляді геометричних фігур. Приміром, голову кішки уявіть у вигляді кола, її тулуб - у вигляді овалу, лапи - у вигляді прямокутників та гуртків. Зобразіть схематично об'єкт у вигляді геометричних фігур на чистому аркуші паперу. Потім скоректуйте обриси кішки: зробіть більш точними контури, додайте дрібніші деталі. Завершіть рисунок штрихуванням, надаючи йому об'єм, виділяючи більш освітлені і тіньові ділянки об'єкта.
3
Щоб дотримати пропорції об'єкта, виміряйте співвідношення якоїсь його частини з зображенням в цілому. Приміром, на малюнку зображена кішка, що стоїть на задніх лапах. Виміряйте її голову в висоту і відкладіть по росту кішки. Скільки разів довжина голови поміститься в довжину її тулуба - таке їх співвідношення один до одного. Знаючи це співвідношення, відкладіть його точками на чистому аркуші паперу. При малюванні відштовхуйтесь від цих міток. В процесі постійно вимірюйте і порівнюйте пропорції.
4
Довільна перерисовка. Спробуйте копіювати лінії в довільному порядку. Для цього уявіть, що рисунок - це сукупність ліній, а не предмет, несучий смислове навантаження.
5
Напевно, найпростіший спосіб змалювати картинку (чи, радше, скопіювати) - перерисовка на просвіт. Прикладіть вихідне зображення до шибки, зверху - чистий аркуш паперу. Контури зображення будуть просвічувати - просто обведіть їх. Завершіть рисунок самостійно, надавши йому обсяг і домалювавши дрібні деталі.
Корисна порада
Потренируйтесь спочатку перемальовувати більш прості зображення, поступово переходячи до більш складних.