Як зробити шторки в авто. Шторки в машину своїми руками.

Автомобільні шторки виконують естетичну і практичну функцію. До того ж, на відміну від тонування стекол, до шторкам в авто у співробітників дорожньої інспекції претензій немає. Такі шторки легко зшити самим, наприклад, з підходящої салону вашого автомобіля забарвлення тканини.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - нитки, ножиці, сантиметрова стрічка;
  • - олівець або маркер по тканині, лінійка;
  • - шторна струна і комплект кріплень
Інструкція
1
Виміряйте розміри вікон у вашому автомобілі. Виходячи з цих розмірів, визначте необхідні розміри шторок на кожне вікно.
2
На аркуші паперу (можна використовувати лист газети) зробіть викрійку шторки. Для цього Вичертите фігуру з розмірами сторін, рівними вікна автомобіля. Прикладіть отриману фігуру до вікна. При необхідності викрійку можна підкоригувати. Додати або зменшити там, де це необхідно.
3
Якщо ви хочете зшити просту шторку, без драпіровок, то отриману викрійку перенесіть на тканину. При цьому враховуйте положення лицьової та зворотньої сторін тканини. Лицьова сторона повинна буде дивитися всередину салону автомобіля. Відповідно, при викроюванні на тканині, потрібно враховувати розташування вікна, на яке буде надалі кріпиться конкретна шторка.
4
Шторку можна додатково декорувати. Надати їй оригінальність шляхом виконання драпіровок (складок). Красиво виглядатиме шторка із зустрічними складками через рівні проміжки. Для такої шторки потрібно додатково попрацювати з паперовою схемою крою. На рівних відстанях один від одного (наприклад, 4 см) накресліть під прямим кутом до нижнього краю викрійки вертикальні лінії (для подальшої зручності отримані смуги викрійки можна пронумерувати). Проріжте по накресленим лініям.
5
Отримані смуги викрійки викладіть на тканину в порядку черговості на однаковій відстані один від одного (4 см). Ці додаткові сантиметри тканини будуть йти на формування зустрічних складок. Перенесіть викрійку на тканину. Для припусків на шви додайте по 3 см з бічних сторін і по 6 см зверху і знизу. Виріжте з тканини викроєні шторку.
6
Прошийте на машинці швом в подгибку бічні сторони. Можна зробити додаткову сходинку в край, щоб надати форму бічних краях.
7
Якщо ваша шторка зі складками, то закладіть складки і відстрочити їх на 11 см зверху і знизу. Рівномірно розподіліть їх до отримання результату зустрічних складок, фіксуючи англійськими шпильками. Пропрасуйте.
8
Підігніть верхній і нижній край шторки на 1 см на виворітну сторону і проутюжьте. Потім таким же чином підігніть на 5 см. В результаті подгибка повинна вийти до кордону відстрочених складок. Прошийте на машинці швом в подгибку. Зробіть додатково ще 2 горизонтальні рядки по середині отриманого отстроченного краю для каналу під шторну струну.
9
У готову шторку всуньте струни необхідної довжини. Краю шторних струн зафіксуйте на дверцятах автомобіля за допомогою спеціальних кріплень.
Зверніть увагу
Тканина для автомобільних шторок вибирайте синтетичну. Вона більш еластична і добре драпірується. В силу своїх якостей, така тканина дозволить максимально повно закрити вікно. А у відкритому стані місця буде займати не багато.
Корисна порада
Для фіксації шторок у відкритому стані можна додатково пошити ремінці.
Виготовлення штор - процес більш ніж захоплюючий. Адже ви можете побувати в ролі дизайнера інтер'єрів, декоратора, закрійника та кравчині. Класичні, французькі, австрійські, римські, японські, рулонні, шторки в стилі кафе - існує величезна різноманітність штор для самих різних цілей і приміщень. Розглянемо, як виготовити штори на складальній тасьмі.
Вам знадобиться
  • карниз, тканина, нитки в тон тканини, складальна тасьма, хороші ножиці, великий стіл і хороша швейна машина, шпильки, кравецькі крейда.
Інструкція
1
Розкрій шторки . Деталь буде дорівнювати ширині штори в готовому вигляді плюс коефіцієнт збірки. У свою чергу коефіцієнт збирання залежить від вашого бажання: якщо ви хочете, щоб на вашій шторі було менше збірок або складок, то оптимальний коефіцієнт дорівнює 1,5. Тобто якщо ширина готової шторки 3 м, то ширина деталі вийде 3,00 х 1,5 = 4,5 м. У тому випадку, якщо вам подобається, коли складок на шторі багато, сміливо вибирайте більший коефіцієнт - від 2 до 3 м. Більше робити не варто.
2
З розмірами визначилися. Тепер приступаємо до обробки. Головний принцип обробки штор полягає в тому, що при роботі з такою великою кількістю матеріалу в процесі обробки можливі перекоси і розтягування тканини. Тому всі штори і практично всі їх елементи спочатку обробляють з трьох сторін. Тобто вам необхідно прошити бокові шви і верх або низ. Зараз у продажу є багато тканин з обважнювачів, отже, для таких штор низ обробляти не потрібно, підшийте тільки бічні зрізи.
3
Бічні зрізи обробляються швом вподгібку із закритим зрізом, ширина шва складе 1 сантиметр. Такий шов буде виглядати акуратніше, ніж більш широкий.
4
Після того як ви підшили бічні зрізи, приступайте до наступного кроку - прасування виробу. Ось для цього вам знадобиться великий стіл. Складіть тканину навпіл бічними швами до краю столу, потім закріпіть шви, приколів їх шпильками до столу. Трохи зволожите тканину і починайте ретельно прасувати оброблені краї. Закінчивши прасувати, не поспішайте прибирати шпильки. Дайте тканини охолонути і остаточно прийняти потрібну форму. Потім проутюжьте всю штору.
5
Потім необхідно штору осноровіть, тобто іншими словами зрізати зайву тканину по висоті. Для цього обчисліть необхідну довжину. Формула розрахунку висоти деталі наступна: h = h1 + h гріб х 2 + пріп.- h - це висота штори; - h1 - це висота штори в готовому вигляді; - h гріб - це висота гребінця, тобто тканини, яка виступає над тасьмою, яка служить для декору і для того, щоб заховати гачки карниза; - припо - це припуск для пришивання тасьми, який дорівнює ширині використовуваної вами тесьми.Напрімер, висота готової штори повинна бути 2 м 65 см, довжина гребінця - 2 см, а припуск на шов - 1 см. Отже, h = 265 + 2,0 х 2 + 1 = 270 см.
6
Щоб зробити осноровка, розкладіть майбутню шторку, складену не більше ніж в чотири шари. Сколите шпильками по низу вздовж утяжелителя. Зафіксуйте її в такому положенні. Для цього можна покласти довгу лінійку, зверху придавивши її важким предметом. Вирівняйте штору вздовж столу, розправте всі складки. У результаті повинна вийти абсолютно рівна поверхня. Потім сантиметровою стрічкою відміряйте потрібну величину від утяжелителя. Згідно з розрахунками за формулою, ця величина дорівнює 270 см. Відміряйте це відстань в 3-5 місцях на шторі в залежності від ширини виробу. Потім проведіть лінію, по якій будете відрізати. Відріжте тканина по лінії, потім відігніть тканину на виворіт на величину гребінця та припуск на шов. Підігніть припуск і пришити тасьму. Стягніть її до потрібного розміру. У нашому випадку до 3 м.
7
Із залишків тканини потрібно викроїти прямокутник розміром 10 * 15 см. З цього прямокутника зшийте кишеньку, в якому можна буде сховати шнур від тасьми. Якщо ширина штори більше 9 м, необхідно буде зшити 2 таких кишеньки і пришити їх з двох сторін шторки . А тасьму стягніть до центру. Шторка готова, і її можна вішати на карниз.