Як порахувати вантажообіг.

Вантажооборот - це робота транспорту з перевезення вантажів для підприємства, галузі, держави, обчислюється в тонно-кілометрах, іноді застосовують показник тоннаж. Для характеристики вантажообігу у держави, будь -або території, конкретного напрямку, річки і т.д. застосовують ту і іншу одиницю виміру.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що для характеристики вантажообігу якоїсь станції, транспортного об'єкта, транспортного вузла в якості вимірювача застосовують тільки тоннаж. Вантажооборот показує обсяг економічного зв'язку між державами, районами, підприємствами, господарськими утвореннями, також він вказує на пропускні можливості у транспортних об'ектов.По вантажообігу можна визначити, як розвинені зв'язку, торгівля, економічна активність в певний період і т.п. Зростання вантажообігу вказує на зростання торгівлі і розвиток економіки, а падіння вантажообігу навпаки вказує на зменшення економічної активності. Значне падіння вантажообігу зазвичай спостерігаються в періоди криз.
2
Якщо вам необхідно порахувати вантажообіг, то вага перевезеного вантажу за якийсь певний період помножте на середню відстань перевезення, і ви отримаєте вантажообіг даного підприємства. Допустимо, протягом року автомобілі перевезли 6 млн. Тонн вантажу на середню відстань 160 км, то річний вантажообіг цього підприємства дорівнює 960 млн. Тонно-кілометров.Показателі вантажообігу застосовують при розподілі доходів, в плануванні, в зміні витрат матеріалів, праці, устаткування і ін.
3
Знайте, що весь вантажообіг поділяють на 5 складових, враховуючи вид транспорту: 1. Вантажооборот залізниць. Залізничний транспорт вважається наймасовішим і дешевим видом транспорту. 2. Вантажооборот водного транспорту. Теж дешевий вид транспорту, але є недолік, це сезонність роботи. 3. Вантажооборот автомобільного транспорту. 4. Вантажооборот повітряного транспорту. Це найдорожчий вид перевезень, але він незамінний, коли потрібно доставити вантажі у важкодоступні місця. 5. Вантажооборот трубопровідного транспорту. Сьогодні це найперспективніший вид транспорту для транспортування газоподібних і рідких вантажів.
Зверніть увагу
За характером зв'язків вантажообіг буває внутрішній (райони, дороги, вузли, станції і т.п .; всередині їх ввезення, вивезення, транзит, внутрішні перевезення), зовнішній (імпорт, експорт, міжнародний транзит).