Як містити кота.

Якщо ви вперше завели кота , то обов'язково повинні навчитися основним правилам його утримання, догляду та виховання. Дотримуйтесь їх, і життя вашого пухнастого друга буде комфортною, затишною і радісною.
Вам знадобиться
  • - Лоток;
  • - наповнювач;
  • - миски;
  • - котячий корм;
  • - когтеточка;
  • - гребінець.
Інструкція
1
Спочатку облаштуйте для кота туалет. Виберіть в зоомагазині ванночку з пластмаси або лоток з гратами. Не використовуйте дерев'яні та картонні коробки, вони швидко відволожуються і приходять в непридатність.
2
Також придбайте для котячого туалету спеціальний наповнювач або ж використовуйте пісок, рвану папір. Регулярно міняйте котячий наповнювач, якщо не хочете, щоб ваш вихованець знайшов собі інше, самий невідповідний місце. Постарайтеся привчити кота постійно навідуватися в туалет. Будьте уважні і терплячі в досягненні цієї вельми важливої мети.
3
Навчіться правильно годувати свого хвостатого друга. Ні в якому разі не використовуйте для котячого обіду залишки зі столу. Запам'ятайте: те, що підходить вам, далеко не завжди підходить кішці. Деякі продукти можуть бути шкідливі для неї. Існує безліч спеціальних кормів для котів, в них є все для того, щоб ваш вихованець відчував себе здоровим і був повний енергії. Заводячи кішку, будьте готовими до того, що доведеться витрачати якусь суму з бюджету на її живлення.
4
Також не забувайте про питво для кішки. Заведіть спеціальну мисочку для води і стежте за тим, щоб до неї кішка змогла завжди без праці підібратися. Слідкуйте за чистотою води, міняйте її в міру потреби.
5
Щоб кішка не почала точити кігтики про ваше улюблене крісло, придумайте або придбайте який-небудь предмет для цього.
6
Обов'язково розчісуйте кошенят та дорослих котів, особливо ретельно - довгошерстих. Придбайте для цього спеціальні гребінець або щітку.
7
Дбайте про фізичний стан кота : відвідуйте ветеринара з разі нездужання тваринного і для профілактичних оглядів, регулярно робіть йому щеплення. Приділяйте якомога більше уваги вашій кішці, і вона відплатить вам ласкою, теплом і прихильністю.
Зверніть увагу
Заберіть подалі від кота отруйні для нього кімнатні рослини, заховайте електричні дроти, ялинкові іграшки та інші небезпечні речі.
Корисна порада
Грайте зі своєю кішкою хоча б кілька хвилин в день. Можна придбати для неї спеціальні іграшки.
У вас з'явилася кішка, і ви не знаєте, як її утримувати? Наведемо деякі важливі етапи з виховання та догляду за домашнім вихованцем. Можливо, ви все знаєте і так, але для тих, хто зіткнувся вперше з нелегким завданням виховання кішки, рекомендуємо уважно ознайомитися з нашими порадами.
Інструкція
1
Почати потрібно з туалету. Для туалету підходять будь ванночки з пластмаси і спеціальні лотки з гратами, які продаються у величезному достатку в будь-якому магазині для тварин. Не варто застосовувати дерев'яні або картонні коробки, так як вони відволожуються і почнуть виділяти запах. Добре підійдуть спеціальні наповнювачі для котячого туалету, але можна обмежитися і рваною папером або піском. Тепер залишилося привчити вихованця до постійного відвідуванню туалету, але проявивши трохи уважності й терпіння, досягти мети не важко. І не забувайте міняти наповнювач туалету, інакше, в один прекрасний момент, ваша кішка вибере собі інший. І повірте, вам може не сподобатися нове місце.
2
Варто знати: для того щоб ваш вихованець був здоровий, веселий і бадьорий, його потрібно правильно годувати. Кішка не повинна харчуватися залишками з вашого столу, їй необхідно отримувати повноцінну якісну їжу. Не всі продукти, які вживає людина, можуть позитивно позначитися на здоров'ї вашого вихованця. Є спеціальні корми для кошенят, що містять всі необхідні компоненти і вітаміни. Це передбачає деякі фінансові витрати, але до цієї відповідальності потрібно бути готовим. Згодом, ви можете самі регулювати раціон вашої кішки. Тварина також завжди повинно мати доступ до миски з водою, вода повинна бути чистою. Тому стежте за тим, скільки разів і коли ви міняєте воду вашої улюблениці.
3
Слід також придумати або придбати для кішки предмет (когтеточку), де вона зможе точити кігті, і це важливо, бо якщо цього не зробити, кішка вибере сама предмет для манікюру, і цим предметом може стати ваш улюблений диван.
4
Кошенята, як правило, линяють не так сильно як дорослі кішки, тому їх треба розчісувати. Пам'ятайте, що деякі породи кішок потребують регулярного догляду за шерсткою, якщо цього не робити, то це може завдавати величезний дискомфорт кішці, особливо довгошерстою.
5
Регулярне відвідування ветеринара також сприятливо позначиться на фізичному та емоційному стані вашого вихованця. Робіть регулярні щеплення і не забувайте вести запис у ветеринарному паспорті.
6
І найголовніше, більше приділяйте увагу вашому улюбленцю, тоді він буде платити вам тим же.