Як вибрати правильну гітару.

Гітара - це не просто музичний інструмент, вона давно стала предметом культу. Люди, що грають на гітарі, легко стають душею компанії, користуються особливою любов'ю і повагою, тому покупка інструменту може стати першим кроком на шляху до успіху, як серед друзів, так і серед представників протилежної статі.
Інструкція
1
Отже, ви вирішили купити гітару. Яким би дивним не здавався найперший рада, але гітара повинна, перш за все, вам подобатися, тому не варто скидати з рахунків візуальну складову. На красивому інструменті і грати приємно. Так само потрібно врахувати розмір придбаного інструменту. Велика гітара звучатиме краще маленькою, але якщо ви тендітна дівчина чи на гітарі гратиме дитина, то і гітару доведеться підібрати таку, щоб вона відповідала розмірам граючого.
2
Тепер визначимося зі струнами. Класична гітара - шестіструнка. Семиструнні гітари - чисто російський винахід, тому не шукайте в магазинах імпортних семіструнок, їх ви все одно не знайдете. Синтетичні або нейлонові струни продовжують життя гітари, набагато менше металевих руйнують корпус інструмента, вчитися грати на них безсумнівно легше. Відстань між грифом на 12-м ладу і струнами не повинно перевищувати 5-6 мм, 1 сантиметр буде граничним допустимим значенням. Металеві струни звучать яскравіше і дзвінкіше, але і грати на них набагато складніше. До того ж такі струни перевантажують корпус гітари, і під їх напругою може зруйнуватися навіть дуже якісний інструмент
3
Але головним критерієм при виборі гітари буде все ж її звучання. Не варто соромитися попросити продавця налаштувати гітару, і буде дуже добре, якщо він або спеціально взятий з собою для цих цілей знайомий награє вам невелику мелодію. Якщо при цьому ви почуєте якесь деренчання, або просто звук інструменту буде вам не дуже приємний, таку гітару краще не купувати. Перебравши кілька примірників, ви обов'язково зустрінете той, чиє звучання доведеться вам до душі.
4
Ретельно огляньте вашу майбутню гітару на предмет нерівностей, дефектів, дрібних подряпин або перекосів. Затисніть струни на різних ладах, поперебірайте їх при цьому. Струни не повинні деренчати, а гриф гойдатися. Хороша гітара прослужить вам не один рік, тому не варто скупитися і на покупку додаткових аксесуарів для неї. Сумка-чохол, ремінь, медіатор, самовчитель гри на гітарі знадобляться вам відразу ж після покупки інструменту, тому купувати краще відразу все разом в одного продавця, який допоможе вам підібрати все необхідне.
Гітара - один з найпопулярніших музичних інструментів. Щодня безліч людей приймають рішення нарешті навчитися грати на гітарі і відправляються в музичні магазини. Але далеко не всі з них знають, як правильно потрібно вибирати гітару і на що звертати увагу в першу чергу.

Правильні струни

Вибір гітари варто, як це не дивно, починати зі струн. Існує два принципово відмінних типу струн: нейлонові і металеві. Вважається, що металеві струни володіють більш чистим і яскравим звуком, але вчитися грати на них набагато складніше, тому що від гітариста потрібні великі зусилля для затиску. Крім того, без професійних мозолів на подушечках пальців, затискати струни спочатку буде досить болісно. Водночас нейлонові струни звучать лише трохи глухіше і м'якше, тому багато початківці музиканти вибирають саме їх. Врахуйте, що не можна ставити металеві струни на гітару, яка розрахована на нейлон. Справа в тому, що натяг металевих струн набагато сильніше, тому не призначена для них гітара може деформуватися. Якщо ж поставити нейлонові струни на гітару, розраховану на «метал», то скільки-небудь якісний звук витягти навряд чи вийде: надто велика різниця в натягу.

Вибір гітари

Визначившись зі струнами, можна переходити до вибору безпосередньо гітари . Майте на увазі, що краще відразу купити хороший інструмент, ніж вчитися грати на дешевій гітарі поганої якості. До того ж непогані гітари можна знайти практично в будь-якому ціновому сегменті. При виборі не варто керуватися виключно зовнішнім виглядом і вже тим більше замовляти свою першу гітару через інтернет. Набагато краще прийти в музичний магазин, потримати інструмент в руках, оцінити звучаніе.Прізнаком якісної гітари є цільна верхня дека (лицьова поверхня корпусу з резонаторних отвором). Такі гітари звучать більш чисто, ніж ті, у яких верхня дека зроблена з фанери. Крім того, це зменшує ймовірність деформації інструменту під впливом вологи. Уважно досліджуйте корпус і гриф гітари: там не повинно бути подряпин, механічних пошкоджень, відколів і, природно, тріщин. Крім того, поверхня грифа повинна бути рівною. Щоб перевірити цей параметр, затисніть будь-яку струну на першому та останньому ладах: відстань від струни до всіх ладів має бути одінаковим.В будь-якому випадку, якщо ви обираєте свій перший інструмент, краще взяти для допомоги когось із більш досвідчених у музиці знайомих. Однак не забувайте, що ви купуєте гітару для себе, тому останнє слово все одно повинно залишитися за вами. Вчитися грати на інструменті, який не подобається особисто вам, набагато менш приємно і цікаво, ніж на «своїй» гітарі.