Як позбутися від каламутної води в акваріумі.

Наявність акваріума в будинку зовсім не означає того, що акваріумістика є вашим хобі. Дуже часто акваріуми купують для прикраси квартири як частина дизайн-проекту, не знаючи тонкощів утримання риб. На жаль, вода часто каламутніє, і дуже складно розібратися в причинах.
Вам знадобиться
  • - Фільтраційна система;
  • - вода з іншого акваріума;
  • - правильний корм для рибок;
  • - равлики;
  • - лікувальні препарати.
Інструкція
1
Якщо вода у вашому акваріумі помутніла, в першу чергу перевірте працездатність фільтру або його потужність. Не старайтесь заощадити на фільтрі для акваріума, купуючи його для меншого обсягу акваріума. Фільтруючий елемент може не впоратися з очищенням води, і вона помутніє.
2
Також вода може помутнеть при так званому «запуску» нового акваріума. В цьому випадку новий фільтр містить недостатню кількість бактерій, які могли б нейтралізувати відходи життєдіяльності риб. Для вирішення цієї проблеми додайте в ваш акваріум кілька літрів води з іншого акваріума, в якому прозора вода.
3
Якщо немає можливості дістати воду з іншого акваріума, то потрібно міняти воду більш часто, а після цього додавати в воду сухих бактерій і рідкі ферменти. Ці спеціальні засоби можна купити в зоомагазині.
4
Причиною каламутності може бути і неякісний риб'ячий корм. Такий корм відразу стає важким і падає на дно, риби не встигають його підхопити. На дні корм починає гнити, і тому рибки його не їдять. Крім цього, вода каламутніє і від нез'їденого живого корму. Падаючи на дно, черв'ячки зариваються в грунт і там гинуть. Тому давайте живий корм маленькими порціями і слідкуйте, щоб риби з'їдали його повністю.
5
Також вода в акваріумі буде каламутною, якщо ви перегодовуєте риб. Не дозволяйте годувати рибок маленьким дітям, або нехай вони роблять це під вашим наглядом. Від перегодовування може виникнути не тільки замутнение води, а й хвороби рибок.
6
Якщо у вашому акваріумі мало равликів, то вода теж згодом стане каламутною, так як равлики - єдині санітари дна, які поїдають корм, що впав вниз і лежить під шаром каменів. Чим більше у вас буде равликів, тим чистіше буде ваш акваріум.
7
Також вода може помутнеть від мертвої рибки. Уважно огляньте акваріум, загляньте під камені, в підводні гроти і прикраси. Якщо ви знайдете рибку, негайно видаліть її з води, а в акваріум налийте спеціальний знезаражувальний розчин. Тільки ознайомтеся з дозуванням розведення такого препарату, щоб не нашкодити залишилися мешканцям акваріума.