Як підтягнути спиці. натяг спиць велосипеда.

Колеса - найбільш важлива частина велосипеда. Щоб колеса стали хорошими, недостатньо отбалансировать їх при покупці. Підтягнувши спиці самостійно, ви зможете зрадити колесам надійність і продовжити термін їх служби.
Вам знадобиться
  • - верстат для балансування велосипедного колеса;
  • - ключ для спиць.
Інструкція
1
Перед тим, як почати натягувати спиці , загорніть все ниппели на однакову глибину. При коротких спицях затягніть їх так, щоб було видно однакове число витків різьби. Якщо ж спиці довгі, то їх виходять кінці встановіть врівень зі шліцами ніпелів. Рівномірно загорнувши ниппели, ви полегшите подальшу роботу по натягу спиць.
2
Почніть загортати ниппели від вентильного отвору, виконуючи по одному обороту для кожного. Перевірте, чи залишилася в спицях слабина. Якщо це так, то зробіть ще по обороту для кожного ниппеля. Якщо після того, як буде провернути три чверті обода, ниппели стане важко провертати, відверніть їх на один оборот. Потім укрутіть кожен ніпель на половину обороту.
3
Встановіть колесо на верстат, подивіться, яка нерівність у обода більше. Залежно від цього потрібно провести правку. Якщо переважає горизонтальна нерівність, і частина обода змістилася вправо на чотири спиці , дві з яких йдуть до лівого фланця і дві - до правого, загорніть ліві ниппели на одну чверть обороту. Праві ниппели на чверть відпустіть, і ділянка обода буде зміщений вліво. При цьому натяг спиць залишиться незмінним, оскільки кількість і ступінь натягу ослаблених спиць дорівнюють натягнутим.
4
Якщо для виправлення нерівності не дістає виконаних дій, знайдіть найгірше відхилення вліво і підтягніть його. Так, переходячи з одного на інший бік, ви зможете зберегти попередньо заданий парасольку. Однак на даному етапі не намагайтеся виправити «вісімку» більш ніж на 0,3 см. Ви зможете зробити це при остаточній юстировке.
5
Для виправлення вертикальної нерівності визначте ділянку обода, який найбільш віддалений від втулки. Натягуючи спиці на цій ділянці, ви зможете наблизити до неї обід. Так ви підвищите жорсткість колеса. Відбалансують «еліпс» колеса аналогічно балансуванню «вісімки», як описано в попередньому кроці.
6
Підтягуйте спиці якнайсильніше, щоб не допустити їх ослаблення при навантаженні і додати міцність колесу. Якщо колесо вже стало круглим, а натяг спиць ви бачите недостатнім, однаково підтягніть всі ниппели. Знову перевірте на концентричність колесо.
7
Проведіть усадку спиць. Для цього, взявши колесо обома руками, з силою натисніть на спиці там, де вони перетинаються. Повернувши колесо, здавите наступні чотири спиці . Усаджуйте спиці по всьому колу. Характерні звуки будуть свідчити про усадки спиць. Колесо, яке після даної процедури вийде з ладу, знову подбаласіруйте його і зробіть усадку. Повторюйте ці кроки доти, поки не перестануть видаватися тріски і скрипи під час усадки спиць.