Як отримати mac адресу.

MAC- адресу - це унікальний ідентифікатор, записаний у вигляді шістнадцятирічного числа, яке присвоюється мережевого обладнання заводом-виробником. Зберігається адресу в мікросхемі EEPROM - ПЗУ. З його допомогою можна визначити комп'ютер в мережі, наприклад, для присвоєння динамічного IP- адресу а.
Інструкція
1
Іноді MAC- адресу записаний на упаковці мережевої карти або на самій мережевий карті. Інакше його можна дізнатися засобами Windows. З меню «Пуск» запустіть командний рядок за допомогою опції «Виконати». У вікно "Відкрити" введіть команду cmd і підтвердіть, натиснувши ОК. У вікні консолі наберіть ipconfig/all. Команда виведе повну інформацію про мережевий адаптер.
2
Пункт «Опис» містить назву мережевої карти, а «Фізичний адресу » - MAC- адресу . Якщо мережевий кабель відключений, в рядку «Стан мережі» з'явиться повідомлення «Мережа відключена». Якщо в системі кілька мережевих адаптерів, буде виведено стільки ж текстових блоків, в яких міститься інформація про кожному пристрої.
3
Є інший спосіб дізнатися MAC- адресу . З меню «Пуск» зайдіть в «Панель управління». Подвійним клацанням по іконці «Мережеві підключення» розкрийте папку. Для виклику контекстного меню правою клавішею миші клацайте по ярлику «Підключення по локальній мережі». Вибирайте опцію «Стан». У вікні стану переходите у вкладку «Підтримка». У рядку «Фізичний адресу » відобразиться МАС- адресу мережевої карти.
4
Щоб дізнатися MAC- адресу віддаленого комп'ютера, можна скористатися командою arp з ключем -a. З меню «Пуск» запустіть командний рядок, натиснувши «Виконати», і введіть команду cmd. У вікні консолі наберіть: ping IP_comp або ping comp_name, де IP_comp - IP- адресу , а comp_name - ім'я віддаленого комп'ютера. Після обміну пакетами між мережевими пристроями введіть arp -a. У рядку «Фізичний адресу » буде показаний MAC- адресу віддаленого комп'ютера.
5
Для цієї ж мети можна використовувати команду ipconfig, якщо у вас є права доступу. Викликайте консоль управління через командний рядок. Введіть ipconfig/s comp_name (comp_name - як і раніше ім'я віддаленого комп'ютера в локальній мережі).
6
Якщо є необхідність, MAC- адресу можна змінити засобами Windows. У «Диспетчері пристроїв» розкрийте список мережевих пристроїв і клацніть правою клавішею миші для виклику контекстного меню за назвою адаптера. Вибирайте команду «Властивості» і переходите у вкладку «Обладнання». Знайдіть у списку «Мережевий адресу » і у вікні «Значення» введіть потрібні цифри, без пробілів і дефісів.