Як точити на токарному верстаті. Як працювати на токарному.

Верстат токарний являє собою пристрій, за допомогою якого здійснюється обробка заготовок з різного матеріалу шляхом обертання. З його можна виготовляти різьблення і обточувати циліндричні і конічні поверхні. Завдяки своїй практичності і зручності використання в різних умовах, він широко застосовується на більшості промислових підприємств на території нашої країни.
Інструкція
1
Токарний верстат дуже простий в освоєнні і при бажанні навчитися працювати за ним зможе практично будь-яка людина, більш-менш знайомий з принципом роботи подібних промислових агрегатів. Щоб точити на токарному верстаті , вставте між двома закінченнями ходового валу, який отримує обертання від ходового механізму, заготовку. Далі натисніть "Пуск" на панелі приладів і приступайте до обробки заготовки.
2
Різець, який буде впливати на неї, переміщайте повільно і обережно, оскільки найменше незручне рух може призвести до псування заготовки або до аварії. У разі якщо ніж на різці затупився, поміняйте його. Якщо ви не знаєте, як включати токарний верстат і як працювати за ним, зверніться за допомогою до більш досвідченим колегам по роботі. Вони детально пояснять вам процедуру включення/вимикання верстата і навчать вас на ньому працювати.
3
щоденній практиці, і з часом ви досягнете непоганих результатів і станете справжнім токарем. Також ознайомтеся з інструкцією із застосування токарного верстата. У ній мають бути описані вирішення всіх тих проблем, з якими ви зіштовхнетеся в процесі його експлуатації.
4
При роботі за токарним верстатом надягайте спецодяг і добре зав'язуйте рукава. В іншому випадку при необережному русі тканину намотається на обертові частини верстата, що може призвести до травм. Чітке дотримуйтесь техніки безпеки при роботі за токарним верстатом, і ви вбережете своє здоров'я і здоров'я своїх колег.
5
Гвинтонарізні токарні верстати використовуються в багатьох галузях промисловості і по праву вважаються найбільш універсальними з усіх видів токарних верстатів. Вони застосовуються в основному для одиничного або малосерійного виробництва різних деталей і заготовок. Настільний токарний верстат призначений для циліндричної, конічної і фасонної обробки металу, деревини та пластмаси. Для кращого нарізування різьблення він оснащений спеціальним індикатором.