Як обчислити процентне співвідношення.

Одну соту частку від цілого значення називають відсотком. Якщо це ціле значення складено з декількох роздільних частин, то кожну з них можна виміряти в сотих частках від цілого. Співвідношення величин цих складових частин буде називатися процентним співвідношенням. Практичне обчислення його не представляє складності і складається з декількох простих математичних операцій.
Інструкція
1
З'ясуйте, з якої величини слід виходити, розраховуючи величину одного відсотка. Наприклад, якщо якийсь препарат складається з двох інгредієнтів, об'ємні характеристики яких відомі, то цілим слід вважати суму цих двох відомих значень і розраховувати значення одного відсотка, ділячи цю суму на сто частин. Наприклад, якщо готова до вживання фарба містить вісімсот мілілітрів власне фарби і чотириста мілілітрів розчинника, то один відсоток буде виражатися величиною в дванадцять мілілітрів, так як (800 + 400)/100 = 12.
2
Знайдіть процентне вираження кожної з порівнюваних величин, розділивши величину кожного з складових ціле значень на обчислений на попередньому кроці розмір одного відсотка. Наприклад, обсяг фарби в розчині з прикладу в попередньому кроці складе приблизно 67 відсотків, так як 800/12 = 66,6666667. А об'єм розчинника з того ж прикладу буде дорівнює приблизно 33 відсотками, так як 400/12 = 33,3333333. Ці дві цифри та висловлюватимуть процентне співвідношення складових готовий розчин компонентів.
3
Скористайтеся для розрахунків, наприклад, вбудованим в операційну систему Windows програмним калькулятором, якщо порахувати значення в розумі не представляється можливим. Відкрити цей додаток можна через стандартний діалог запуску програм, викликавши його натисканням сполучення клавіш win + r.
4
У діалозі треба набрати команду calc і клацнути по кнопці «OK». Інтерфейс калькулятора гранично простий, і послідовність з декількох операцій ділення та множення, описана в попередніх кроках, навряд чи викличе будь-які труднощі.