Як вивести плями воску. Як вивести воскове пляма.

Мерехтіння свічки заворожує, на неї хочеться дивитися і дивитися. Але трохи зазіваєшся - і краплі розплавленого воску вже на скатертині або на одязі. Але вивести плями воску дуже просто і під силу кожному.
Вам знадобиться
  • Праска
  • Паперові серветки або рушники
  • Чистий бавовняна тканина
Інструкція
1
Не поспішайте позбавлятися від плями відразу ж, негайно. Спочатку треба почекати, поки воскове або парафиновое пляма охолоне, і віск на тканини затвердіє. Тепер можна обережно (щоб не пошкодити тканину) отскоблить його від матерії. Це неважко - віск легко кришиться і відходить. Якщо воскова «наліпка» на тканини вийшла товстої, можна зрізати її столовим ножем, після чого просто пом'яти тканину або поскоблить її нігтем.
2
Покладіть під пляму пару паперових серветок або складену в кілька разів паперовий рушник. Накрийте зверху тонкої бавовняної тканиною і пропрасуйте кілька разів гарячою праскою. Віск розплавиться, і вбереться в папір.
3
Змініть паперові серветки і ще раз пропрасуйте тканину. При необхідності повторіть кілька разів до тих пір, поки віск не стопиться. На тканини може залишитися жирний слід, але він без праці відійде при звичайному пранні в пральній машині.
4
Якщо ви закапали воском тканину, яку не можна гладити (наприклад, оксамит), можна поступити і по-іншому. Віск розчиняється в органічних розчинниках, тому виведення плям з таких «ніжних» тканин можна зробити за допомогою спирту або скипидару.
Корисна порада
Температура плавлення воску трохи дуже висока (60-80 градусів за Цельсієм), тому, якщо ви боїтеся «підпалити» тканину, для виведення воскових плям сильно розігрівати праска необов'язково.