Як заблокувати міст.

Провідні мости автомобілів в обов'язковому порядку оснащуються диференціалами, призначеними для забезпечення нерівномірності в кутових швидкостях провідних коліс при проходженні поворотів. Для підвищення прохідності автомобіля на бездоріжжі і збільшення стійкості при русі по асфальту встановлюються пристрої блокування межколесних диференціалів, просторіччі звані "блокуваннями мостів".
Інструкція
1
На позашляховиках для блокування мостів встановлюються диференціали з примусовим блокуванням. Якщо таких немає, доведеться встановити їх самостійно. Блокування моста відбувається за допомогою спеціального приводу (зазвичай пневматичного). Врахуйте, що у автомобіля з заблокованим мостом збільшується витрата палива і знос покришок. Якщо взаємний поворот коліс на загальному заблокованому мосту перевищить пружну деформацію шин, колеса почнуть буксувати, аж до відриву від землі. Висновок: не забувайте вимикати блокування моста після подолання бездоріжжя. На імпортних позашляховиках зустрічаються пристрої автоматичного розблокування або обмеження блокувань по швидкості.
2
Для спрощення процесу блокування моста застосовуються самоблокувалися диференціали. По конструкції вони поділяються на чотири типи: дискові, вязкостниє, гвинтові і електронні системи контролю прослизання коліс.
3
Дискова блокування (фрикційна, підвищеного тертя, LSD) буває із застосуванням однієї або двох фрикційних муфт. Конструкція з двома муфтами поширена американських авто. Відрізняється від однодискової тим, що величина пригальмовує моменту не постійна, а пропорційна моменту, що передається колесам. При використанні дискових систем самоблокировки застосовуйте спеціальне трансмісійне масло або звичайне моторне масло з відповідними присадками, а також регулярно проводите регулювання системи.
4
Вязкостная блокування провідного моста за допомогою віскомуфти за принципом дії схожа з дисковою. Особливістю вязкостной блокування є те, що при тривалій пробуксовці вискомуфта спочатку спрацьовує частково, але потім ступінь блокування починає рости. Зрештою, колеса блокуються на 100%. Віскомуфти надійні і не вимагають обслуговування за умови повної герметичності конструкції.
5
В гвинтових (черв'ячних) пристроях блокування момент спрацьовування визначається профілем використовуваних гвинтів-черв'яків. Термін служби таких конструкцій зіставимо з терміном служби самого диференціала. Крім того, для змащення можна застосовувати звичайне трансмісійне масло. Такий же довговічністю і невибагливістю відрізняються і кулачкові пристрої блокування мостів.
6
При управлінні автомобілем із заблокованим мостом враховуйте деякі особливості. При вчиненні повороту на слизькому покритті з'являється надлишкова обертальність. При інтенсивному розгоні на змішаному покритті збільшується відведення убік від передбачуваної траєкторії руху. Ці особливості найбільш характерні, якщо пристрій блокування моста встановлене не на заводі-виробнику.
7
При використанні жорсткої примусової системи блокування дотримуйтесь певні правила її експлуатації. Чи не блокуйте міст при буксуванні одного з коліс. Заблокуйте тільки на бездоріжжі або на слизькому покритті. Не перевищуйте швидкість в 10 км/год при русі із заблокованим мостом, якщо інша швидкість не встановлена виробником. Вчасно вимикайте блокування моста, злегка повертаючи при цьому рульове колесо під час руху. Обережно використовуйте блокування при установці на позашляховик нестандартно великих коліс.
Кожен власник у першу чергу намагається убезпечити свій автомобіль від угону. Існує різні способи заблокувати машину, попередивши цим угон або нанесення збитку. Який метод обрати для правильної захисту свого майна, вирішувати вам.
Вам знадобиться
  • - набір протиугінних засобів.
Інструкція
1
Встановіть протиугінний механізм на вашу машину. Це може бути протиугінний пристрій, спеціальний механізм або система механізмів, які заблокують ваше авто і перешкоджатимуть його пересуванню.
2
Придивіться до охоронної сигналізації у вигляді звукового або іншого сигналу, який дає знати господарю, коли відбуватиметься спроба викрадення. Така сигналізація хороша і тим, що приваблює своїми звуками увагу людей, які знаходяться в безпосередній близькості з транспортом. Визначте, який пристрій вам доступно за ціною. Вартість протиугінної системи залежить від якості самої системи, рівня захисту автомобіля і наданого гарантійного обслуговування. Вибирайте не особливо популярні протиугінні механізми - вони і створять труднощі для любителів угону машин.
3
Поставте на колеса один або декілька болтів з обертається нестандартної головкою - так ви уникнете зняття коліс у вашій машині. Залишаючи автомобіль , не забудьте вийняти ключі із замка запалювання, проконтролюйте, чи добре закриті вікна, двері і багажник.
4
Злийте бензин, зніміть акумулятор і накрийте автотранспорт чохлом, якщо ви не будете користуватися ним деякий час. Не забувайте періодично спостерігати за залишеної машиною, якщо це зимовий період, струшуйте з неї сніг, перевіряйте її стан, щоб не склалося враження, що вона кинута господарем. В іншому випадку її можуть розібрати на запчастини.
5
Застосуйте механічні блокіратори на кермо, педалі і колісні диски коробку передач. Штирі блокіратора фіксують важіль КПП, а замок надійно захищений від силового провороту. Зламати такий пристрій практично нереально без використання спецінструменту, наприклад, болгарки. Замок на капот не дозволить викрадачу просто відкрити його - цей метод добре використовувати в сукупності зі звуковою сигналізацією. Замок педалі нескладний в установці, але дуже ефективний у роботі.
6
Скористайтеся послугами спеціалізованої фірми, і ваш автомобіль буде обладнаний, за вашим бажанням, цілою системою внутрішньої і зовнішньої блокування. Ви будете впевнені в збереженні вашої машини не тільки вдень, але і в нічний час.
Зверніть увагу
Намагайтеся ставити нестандартні протиугінні системи.
Корисна порада
Зверніться в спеціалізовану фірму і забезпечте ваш автомобіль цілим комплексом протиугінних механізмів.